Europa w Głoskowie

Opublikowano: 11 październik 2012, 08:21 Kategoria Aktualności
głoskówborowie

Nauczyciele z 12 krajów Unii Europejskiej odwiedzili Zespół Szkół w Głoskowie (gm. Borowie). Zagraniczni goście pytali o dobre praktyki edukacyjne.

„Dziecięca Akademia Przyszłości”, „Lepszy Start edukacja dzieci w wieku przedszkolnym”, „Z małej szkoły w wielki świat” – to trzy projekty, które realizuje szkoła w Głoskowie. Dzięki nim przed 192 uczniami placówki otwierają się nowe możliwości. – Szkoła działa w środowisku wiejskim. Dzięki tym projektom dzieci mają zapewniony bezpłatny dostęp do wielu zajęć pozalekcyjnych. Niekiedy dzieci pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych, dzięki projektom zapobiegamy wykluczeniu cyfrowemu. Zachęcamy także do samokształcenia i poszukiwania metodami projektu – mówi Jolanta Maszkiewicz, dyrektor ZS w Głoskowie.

 

Udział w projektach dodał także odwagi uczniom. – Widać, że dzieci się śmiałe, przykładem była sesja rady gminy, na której prezentowali wady i zalety swoich miejscowości. Przy tym projekcie, podobnie jak przy innych, korzystali z pomocy rodziców, którzy czynnie włączają się w działanie – uzupełnia dyrektor.

Dobre praktyki edukacyjne realizowane w szkole dostrzegła Federacja Inicjatyw Oświatowych. Organizacja najpierw wybrała placówkę, jako jedną z 15 na Mazowszu, do projektu „Z małej szkoły w wielki świat”. Wczoraj do Głoskowa razem z pracownikami FIO przyjechało 12 nauczycieli m.in. z Belgii, Turcji, Włoch, Grecji, Malty, Hiszpanii, Grecji, Łotwy, Bułgarii, Rumunii.

Goście z zagranicy pytali m.in. o system edukacji, przedmioty nauczania, sposób kontaktu z rodzicami. Zwracali także uwagę na to, że do szkoły w Głoskowie uczęszczają uczniowie z ośrodka Monaru czy osoby niepełnosprawne.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież