reklama
reklama
reklama

300 zaskorupionych

Opublikowano: 23 wrzesień 2012, 13:04 Kategoria Aktualności
rowerybrdkaskiskorupiaki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

300 kasków i elementów odblaskowych rozdano dzisiaj na Zarzeczu. Akcja ?Nie bądź mięczakiem, zostań skorupiakiem? przyciągnęła na garwolińskie tereny rekreacyjne całe rowerowe rodziny.

Głównym celem akcji była popularyzacja bezpiecznej jazdy na rowerze wśród uczniów szkół podstawowych. Była to także okazja do uświadomienia rodzicom jak ważna jest jazda rowerem z elementami odblaskowymi. Dzisiejsza akcja rozpoczęła się od pogadanki policjanta drogówki Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Mundurowy zachęcał do jazdy w kaskach, które mogą uratować zdrowie i życie.

Na Zarzeczu rozdano 300 kasków i elementów odblaskowych. 100 z nich ufundowała firma Lidl, pozostałe Bruggen. Potwierdzeniem uczestnictwa w akcji był specjalny certyfikat poświadczający ?zaskorupienie?. Ci, którzy otrzymali upominki mogli ruszyć na trasę rowerową dookoła terenów rekreacyjnych. Odważni wsiedli do policyjnej motorówki.

reklama


Organizatorzy przygotowali liczne konkursy. Jedną z konkurencji był wyścig żółwia, polegający na jak najwolniejszym pokonaniu rowerem kilkunastu metrów. Najlepiej z konkursami poradzili sobie: Jakub Milewski, Kacper Zalewski, Bartek Piłka, Kacper Łysiak, Michał Michalik, Albert Kot-Batorski, Szymon Rękawek, Szymon Kwaśniak oraz Karolina Łubian, Małgosia Walenda, Kasia Rosłaniec, Natalia Skoroszewska, Ola Saganek.

Nie lada atrakcją było losowanie trzech rowerów ufundowanych przez przewodniczącego rady miasta Marka Jańca, burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego i wójta gminy Garwolin Tomasza Łysiaka. Szczęśliwcami okazali się Michał Michalik, Kuba Milewski i Michał Zalewski.

łk


Komentarze  

+1 #1 Kaski??!!Marek 2012-09-24 09:32
Moje zdanie jest takie... kas zakładasz dla własnego bezpieczeństwa. .. tylko po co Ci kask, jak w nocy jeździsz bez żadnego oświetlenia, odblasku?
Na głupotę kask Ci nie nie pomoże.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama