reklama

Nowi nauczyciele mianowani z Garwolina

Opublikowano: 14 wrzesień 2012, 11:44 Kategoria Aktualności
nauczycielemarszałekedukacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wczoraj wicemarszałek Leszek Ruszczyk wręczył 33 nauczycielom, pracującym w instytucjach oświatowych podległych Samorządowi Województwa Mazowieckiego, akty nadania stopnia mianowanego. Jest to dla nich nie tylko awans zawodowy i docenienie ich pracy, ale także szansa na zdobycie kolejnego stopnia w rozwoju zawodowym ? nauczyciela dyplomowanego. Czterech z awansowanych pedagogów pochodzi z Garwolina.

? Zdobywanie kolejnego stopnia w awansie zawodowym nauczycieli zawsze wiąże się z intensywna pracą, ale też ogromnym wkładem we własny rozwój. Serdecznie gratuluję osobom, które uzyskały tytuł nauczyciela mianowanego ? powiedział wicemarszałek Leszek Ruszczyk. ? Wierzę, że wszystko, co osiągnęli przy okazji tego egzaminu, przełoży się w wyraźny sposób na ich pracę z uczniami.

Zgodnie z założeniami Karty Nauczyciela każdy nauczyciel, aby otrzymać awans musi przystąpić do egzaminu, na którym przedstawia swoje sukcesy i osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Wszyscy wyróżnieni dziś pedagodzy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.

reklama


Samorząd Województwa Mazowieckiego jest organem prowadzącym dla 39 placówek oświatowych. Są wśród nich: biblioteki pedagogiczne, Medyczne Szkoły Policealne, Kolegia Nauczycielskie i Centra Kształcenia Ustawicznego, Centra Doskonalenia Nauczycieli oraz Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.

Nowi nauczyciele mianowani z subregionu siedleckiego pracują w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 w Garwolinie. Są to: Róża Teresa Michalik (nauczyciel muzyki), Anna Katarzyna Zygadło (nauczyciel i wychowawca), Agnieszka Paulina Wochowska-Piętka (nauczyciel wychowawca), Piotr Roman Czerkawski (nauczyciel wiedzy o społeczeństwie).

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama