Tiwwal, paszoł won!

Opublikowano: 27 sierpień 2012, 08:31 Kategoria Aktualności
basen

- Ta firma chciała od nas wyłudzić pieniądze – twierdzi zastępca burmistrza Garwolina Maria Perek. Budowniczy basenu z przedsiębiorstwa Tiwwal przesłali do magistratur fakturę na 1,5 mln zł za prace, które nie zostały wykonane. Dodatkowo zwrócili się do miasta o gwarancję bankową.

Kłopotów garwolińskiego urzędu miasta z wykonawcą aquaparku – firmą Tiwwal – ciąg dalszy. Kilkanaście tygodni temu burmistrz zdecydował, że należności za prace przy budowie basenu będą przelewane na konto Termochemu – członka konsorcjum. Było to podyktowane trudną sytuacją finansową firmy Tiwwal, której zadłużenie wynosi kilka milionów złotych.

Gra w kotka i myszkę

Od tego czasu basen budują pracownicy Termochemu. Tymczasem niedawno magistrat otrzymał fakturę od Tiwwalu na kwotę 1,5 mln zł. – Ta faktura ma błędy formalno-prawne – tłumaczył burmistrz na piątkowym posiedzeniu komisji budżetowej rady miasta.

Tadeusz Mikulski stanowczo stwierdził, że za tą fakturę miasto nie będzie płaciło. Dlaczego? Jak wyjaśniała Danuta Antolak-Baran Tiwwal nie dopełnił formalności. – Zgodnie z umową podstawą do wystawienia faktury jest protokół odbioru danego elementu podpisany m.in. przez inspektora nadzoru i pracownika urzędu miasta – tłumaczyła urzędniczka.

Nie odesłać, a wyzerować

W tym przypadku podpisów pod protokołem nie było. Tiwwal twierdzi, że kupił i zainstalował centralę systemu wentylacji ze sterownikiem za kwotę 1 mln zł. W rzeczywistości sterownika nie było. – Ten element nie był w całości odebrany, więc nie mieliśmy podstaw do podpisania protokołu odbioru. Postąpiliśmy zgodnie z wymogami prawnymi – dodawała Danuta Antolak-Baran.

Faktura na 1,5 mln zł została odesłana Tiwwalowi. – Nie wiem czy urząd miasta dobrze zrobił. Czy nie powinien w tej sytuacji wezwać do wyzerowania faktury. Obawiam się jednej rzeczy, żeby Tiwwal nie szukał prawnych możliwości zakwestionowania decyzji urzędu – mówił radny Krzysztof Wielgosz.

Chcieli wyłudzić ogromne pieniądze

W toku dalszej dyskusji na jaw wyszły kolejne rewelacje na temat Tiwwalu. Firma, przesyłając fakturę, żądała przelania należności na konto Holmy (członek konsorcjum). Prezesem Holmy jest mąż prezesa Tiwwalu. Na dodatek Waldemar Holanowski jest kierownikiem budowy aquaparku.

- W czerwcu otrzymaliśmy informację od firmy, która dostarcza centralę wentylacji, że zerwała umowę z firmą Tiwwal. Obie wymagane centrale zakupił i dostarczył Termochem, a Tiwwal chciał wyłudzić od nas pieniądze – zaznaczała Maria Perek. – Rozważamy zgłoszenie tej sprawy do prokuratury – dodała.

Miasto nie da się wykręcić

W jeszcze bardziej zdecydowany sposób wypowiadał się burmistrz. – Trzeba się zastanowić, na ile Tiwwal chce nas oszukać lub wykręcić. Tiwwal działa wbrew logice, ale my się nie damy. Paszoł won! – przyznał Tadeusz Mikulski.

Tiwwal czepiając się przysłowiowej brzytwy wystąpił do magistratu o gwarancję na zapłatę za budowę aquaparku. Zgodnie z przepisami, miasto nie mogło odmówić. Gdyby tak się stało, Tiwwal miałby otwartą drogę do zerwania umowy z winy inwestora (miasta). Magistrat szuka banku, który zabezpieczy gwarancję.

łk

Komentarze  

+1 #8 Alternatywa.... 4konio 2012-08-28 10:20
Oczywiście Panowie Robercie i Wiktorze macie rację ,ale powinniście od razu przyznać ,że paradygmatem waszej 'porady" jest to ,że Tadeusz Mikulski burmistrz Garwolina jest wszystkiemu winny i odpowiada za wszystko tak będzie prościej i uczciwiej.Przyp ominam proste i PRAWDZIWE fakty -do ścisłego finału przetargu przystąpiły dwie firmy konsorcjum Tiwwal i ZAMBET. Tak wiec można było wybrać te drugą firmę i tylko tę ,ewentualnie zrezygnować z budowy basenu (opozycja również miała w swoim programie wyborczym jego budowę). Niestety zamieniono by siekierkę na kijek ,wspomniany ZAMBET ostatnio na Allegro chciał sprzedać dźwig budowlany tzw.Żuraw i podobnie jak Tiwwal nie płaci faktur ,dodatkowo możemy zbadać efekty jego działalności przy budowie basenu w Siedlcach(właśc iwie to dokładniej przy próbie budowy tegoż). Także zanim napiszemy dobre rady warto jest sprawdzić czy była alternatywa moim zdaniem w świetle tego co się dzieje -nie.Teraz należy tylko pilnować kasy i płacić za WYKONANE roboty firmie Termochem co jest czynione.Dzięku ję za uwagę i pozdrawiam obydwu Panów. Prosty konsument soli drogowej i mieszkaniec "zielonej wyspy" oraz niedoszły klient Amber Gold -konio.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
+1 #7 tiwwalrobert 2012-08-27 22:59
A ja powtarzam po raz enty : wystarczyło przed przetargiem wyszukać w internecie info o TIWWAL i już było wiadomo że to złodziejska firma. Niestety pracownicy naszego urzędu używają internetu w pracy INACZEJ.
Cytować
+2 #6 Słownictwo adekwatnekonio 2012-08-27 14:14
Do działań firmy Tiwwal ,to podobne działanie "na wyrwę" jak kradzież torebki przez złodziejaszka starszej osobie.Firma ta liczyła na to ,że przestraszony burmistrz zapłaci a potem będzie na drodze sądowej próbował odzyskać pieniądze.Oczyw iście sprawę UM by wygrał, aczkolwiek gorzej z odzyskaniem pieniędzy rozpisanych przez właścicieli Tiwwalu na pociotków i wszelkich możliwych krewnych,dodatk owo w sytuacji bankructwa pierwszeństwo ma skarb państwa czyli wspomniane już przeze mnie ZUS-y i inne pierdusy a jednostka samorządowa była by na szarym końcu,no może troszkę bliżej. Z takimi samymi szansami na odzyskanie pieniędzy jak świnia na doczekanie dziesiątego roku życia w chlewiku na przeciwko rzeźni.Także POSZOŁ WON to słowa adekwatne do sytuacji i jak najbardziej pokazujące ,że burmistrz pomimo niewielkich gabarytów posiada nabiał i potrafi odpowiednio zareagować .Dalsza droga to zapewne działania prawne.Nie jestem pracownikiem "TADEUSZA" gdyż nie posiadam odpowiedniego wykształcenia ani umiejętności ,dodatkowo nie jestem zainteresowany taką pracą.Jestem zwykłym "robotnikiem winnicy Pańskiej' i to w zupełności mi wystarcza.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
-2 #5 super orientacjado konio 2012-08-27 13:53
Ale ten konio super zorientowany , to ewidentnie świadczy o tym ze konio to pracownik Tadeusza . Zresztą to nic nowego to tylko poświadczenie faktu. obywatel GC
Cytować
0 #4 A coa 2012-08-27 13:40
Cytuję słownictwo:
Ładnych słów używa nasz Burmistrz" paszoł won " jaki pan taki .... . cyryl

może miał powiedzieć - Przepraszam i do widzenia?
Cytować
-2 #3 Nad fakturą Tiwwalukonio 2012-08-27 12:56
Zgodnie z dewizą naszych XVii wiecznych przodków należy "westchnąć" tylną częścią ciała położoną na wysokości poniżej pępka zaś przednią bliźniaczą "zapłakać"i oblać ciepłą cieczą ,tyle w temacie ,nie ma czym się przejmować. Dodatkowo oszołomy z tej firmy usiłowali dokonać wyłudzenia już w tym momencie kiedy napisali aby przelać pieniądze na konto Holmy .Miało to na celu najprawdopodobn iej uniknięcie egzekucji komorniczej z kont Tiwwalu na rzecz ZUS-u itp. instytucji którym zapewne wyżej wymieniony podmiot zalega z płatnościami.Na miejscu Burmistrza znając powiązania kierownika budowy z "misterną" operacją finansową zaproponował bym mu zabranie d..y w troki i natychmiastowe opuszczenie obiektu lub ...sprawę w sadzie o zgodę na popełnienie przestępstwa (skoro jest właścicielem Holmy to musiał wyrazić ZGODĘ NA PRZELEW ZAMIAST DO TIWWALU NA KONTO SWOJEJ FIRMY) co jest współuczestnict wem w próbie WYŁUDZENIA.Nie podzielam obaw Pana Wielgosza Tiwwal to bankrut,aby uniknąć roszczeń wystarczy wykonać dokumentację fotograficzną centralnej wentylacji na której nie będzie rzeczonego sterownika oraz przedstawić faktury zapłaty za nią przez firmę Termochem.Wtedy jeżeli firma Tiwwal nawet wystąpi na drogę sadową to sprawę przegra a jeszcze bardziej prawdopodobne jest ,że przed jej nazwą pojawi się zbitka literek śp.Tyle mojej podpowiedzi "fachowca od wszystkiego" od reszty jest radca prawny UM.Pozdrawiam!! !!konio
Cytować
-4 #2 burmistrzsłownictwo 2012-08-27 11:28
Ładnych słów używa nasz Burmistrz" paszoł won " jaki pan taki .... . cyryl
Cytować
+3 #1 refleksjawiktor 2012-08-27 10:49
to nie są żadne rewelacje, ta sama firma budowała basen w mińsku mazowieckim i wystarczyło zasięgnąć opinii włodarzy mińska żeby znać metody ich działania, ale "my wykręcić się nie damy"..dobry żart
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież