Sesja z piłką nożną w tle

Opublikowano: 09 sierpień 2012, 08:07 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewsnajper sośninkamarian janisiewicz

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Łaskarzew radni podjęli uchwały w sprawie zmian w budżecie na rok 2012. Jednak najwięcej emocji wzbudził temat finansowania Klubu Sportowego Snajper Sośninka.

Na sesji pojawili się przedstawiciele Snajpera, którzy omówili sytuację finansową klubu, licząc na wsparcie ze strony urzędu gminy. – Działamy od 2009 r. początkowo występowaliśmy w rozgrywkach LZS, gdzie potrzeby finansowe nie były zbyt wielkie. Zgłosiliśmy się do ligi. Udało nam się wygrać B- Klasę, w związku z awansem dochodzą nam kolejne wymogi, a co za tym idzie wyższe koszty – wyjaśniał Filip Rutkowski.

Klub stara się o sponsorów. Snajper występuje w grupach warszawskich, aby ograniczyć koszty wyjazdów. - Powinniśmy mieć drużynę młodzieżową, składającą się z osób urodzonych po 1992 r. To też na ten rok udało się umorzyć, by zaoszczędzić koszty – wymieniał Filip Rutkowski, który występował w imieniu prezesa klubu.

Sponsor potrzebny od zaraz

Ze wstępnych wyliczeń przygotowanych przez prezesa Damiana Richerta wynika, że tylko na I rundę rozgrywek w tym roku klub potrzebuje 17,5 tys. zł. Na co składają się m.in.: opłata za korzystanie z boiska, zapłata za sędziów, opieka medyczna, opłaty związane z uczestniczeniem w rozgrywkach. Ponadto jeśli klub utrzyma się w A- Klasie, na kolejny rok potrzebna będzie kwota dwa razy większa. – Staramy się pozyskać sponsorów, nie chcemy być tylko „kulą u nogi” urzędu gminy, jednak jest to bardzo trudne. A sport na najniższym szczeblu kosztuje, mimo to uważam, że warto zainwestować. Nie lękajmy się pomagać drużynie – apelował do radnych Jan Paszkowski, działający na rzecz klubu.

Radni nie mówią „nie”

Zarówno wójt jak i radni stwierdzili, że suma jaką podał Snajper jest bardzo wysoka. – Nie obiecuję, że będzie 17 tysięcy, ale będzie tyle żebyście mogli funkcjonować. W tym roku autobus gminny macie na pewno i te wszystkie rzeczy, które będą najpotrzebniejsze - zapewniał wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz. – To są duże pieniądze, jednak zdajemy sobie sprawę, że do sportu trzeba dokładać, na tym się nie zarobi. Musimy pamiętać, że sport mamy także w szkołach podstawowych i gimnazjach i na ten cel też powinniśmy mieć zabezpieczone trochę pieniędzy – podkreślali radni.

Zmiany w budżecie

W końcowej części sesji radni uchwalili zmiany w budżecie na zwiększając sumę wydatków i dochodu o 88 149 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację drogi Lewików – Lipniki w wysokości 50 tys. zł. Ponadto 19 tys. zł pochłonął remont biblioteki w Pilczynie Nowym.

Magda Gałązka

Komentarze  

0 #13 tak tak taksnajper 2012-08-13 11:03
Tak dokładnie chcemy by tak było, ale gmina nie bardzo chce się na to zgodzić by rozpisać konkurs na działalność kulturalną i sportową na terenie gminy. Wiemy, że już rządzi teraz pieniądz. Będzie pieniądz będziemy grać. Nie będzie to wycofamy się, ale z podniesionymi głowami, bo wiemy, że sami wywalczyliśmy awans sobie i tego nam nikt nie odbierze. Nawet nie dając pieniędzy. Nam gmina pomaga dużo i za to im dziękuję.
Cytować
0 #12 Snajper i gminaJacek 2012-08-12 22:37
W filmie "Wielki Szu" młody ambitny taksiarz, chce pokonać zawodowego pokerzystę. Ten mówi ok, ale będą grać o 20 tys dolców (w latach 70 to była kupa forsy). Tu tu własnie jest hak, i jak mówi Wielki Szu największym hakiem jest forsa. Chłopaki ze Snajpera awansowaliście i chwała Wam, ale witajcie teraz w półzawodowym świecie, gdzie nie wygrywa ten kto ma lepsze umiejętności, ale ma na to pieniądze. Z gminy teraz Wam się nic nie należy. Owszem gmina może wspomóc wasz Klub, ale musicie przedstawić w konkretnej ofercie, i to konkursowej. Czasy jednego pisemka i jest kasa się skończyły- boleśnie przekonał się tym kilka lat temu Promnik. Teraz zgodnie z ustawą Rada musi uchwali program wpierania organizacji pozarządowych, potem wójt ogłasza konkurs. Organizacje przedkładają swoje oferty.To właśnie tak teraz środki z gmin otrzymują Promnik, Wilga, Zryw, Burza.
Cytować
+7 #11 xxxserb 2012-08-12 13:06
Cytuję radna:
Snajper nie reprezentuje gminy Łaskarzew tak jak Burza Pilawa. Promnik Łaskarzew , Orzeł Parysów czy inne drużyny z nazwą gminy. Gmina Łaskarzew morze ale nie musi dofinansować i powiedzenie Chłopakom ze Snajpera należą się te pieniądze jak psu micha jest nie na miejscu.

a Puznówka reprezentuje gminę Pilawę?
twoje argumenty to jak strzał kulą w płot!
Cytować
-2 #10 snajperradna 2012-08-12 10:13
Snajper nie reprezentuje gminy Łaskarzew tak jak Burza Pilawa. Promnik Łaskarzew , Orzeł Parysów czy inne drużyny z nazwą gminy. Gmina Łaskarzew morze ale nie musi dofinansować i powiedzenie Chłopakom ze Snajpera należą się te pieniądze jak psu micha jest nie na miejscu.
Cytować
+3 #9 Dać im pieniążki!serb 2012-08-11 17:15
inne gminy finansują kilka drużyn patrz np Pilawa a Gminy Łaskarzew nie stać na jedną? Śmiechu warte!
Chłopakom ze Snajpera należą się te pieniądze jak psu micha bo są jedynymi reprezentantami gminy na tym poziomie
Cytować
-2 #8 Do Snajper ...konio 2012-08-11 16:43
Czegoś jednak nie "dograliście" taka sesja z piłką w tle powinna być przed awansem ,wtedy byście wiedzieli na czym stoicie ,a tak do rozgrywek dwa tygodnie i dopiero przedstawiacie potrzeby finansowe.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
-4 #7 hahahasnajper 2012-08-11 10:03
Koniu ty to zawsze na każdy temat się wypowiesz, ale brak Ci wielu informacji. Po pierwsze to Snajper Sośninka podlega pod inną jednostkę terytorialną niż Miasto Łaskarzew. My nie podlegamy pod panią Burmistrz, ale pod Wójta i jesteśmy jedyną drużyną w gminie występującą pod szyldem MZPN. Uważąm, że zasługujemy na takie środki i pomoc z urzędu gminy. Finanse miasta nas nie interesują. Po drugie piszesz, że skoro nie ma kasy to po co awans. My nie kierujemy się pieniądzem tylko umiejętnościami . Skoro udało się wygrać B-klasę to po prostu zasłużyliśmy na awans. Każda gmina finansuje mocno swoje drużyny. Powiesz mi szanowny Koniu czy znasz drużynę, która gra w OZPN lub MZPN i nie ma kasy z budżetu gminy??? Daj przyklad proszę. W PP gra się kilka meczy, rozgrywki powiatowe? Po co to grać skoro ambicje są większe. Ale brawo panie Koniu za wytrwałość w komentowaniu... w komentowaniu dosłownie wszystkiego. Raz lepiej, raz gorzej, często pan mówi dobrze, a potem palnie pan wielką głupotę jak teraz.
Cytować
+1 #6 krótkie spodenkinatasza 2012-08-10 22:12
Kopacze skórzanej piłki chca kasy a radni, zamiast sie zamowac powaznymi sprawami dla miasta zabawiaja sie w piłke
Cytować
0 #5 Jeżelikonio 2012-08-10 19:32
nie mamy środków, to nie "robimy " awansu a tak podrzucono gminie "kukułcze jajo" ,nie sądzę ,żeby były potrzebne dwa zespoły ligowe w tak bliskim sąsiedztwie.Orl ik jest w Łaskarzewie i to tam powinno się pod auspicjami Promnika szkolić młodzież z okolicznych wiosek.A tak będzie dziwna rywalizacja ,nie wiadomo po co ,Snajper dalej powinien sobie grać w PP czy turniejach powiatowych ale nie w A-klasie co wiąże się z dużymi wydatkami.Pozdr awiam !!!!konio
Cytować
0 #4 zarzadsnajper 2012-08-10 11:01
bo ze sponsorskich pieniedzy nie da sie funkcjonowac, podobnie jak bez gminnych. druzyna aby funkcjonowac przez sezon a a-klasie wymaga 30-35 tys zł, wiec odpowiedz jest prosta i logiczna.
Cytować
0 #3 snajperpiłkarz 2012-08-09 19:49
skoro macie sponsorów to dlaczego żądacie jeszcze większej pomocy od gminy skoro i tak wam dużo dokłada. Szkoda że brak lokalnych sponsorów. Życzę sukcesów w nowym sezonie piłkarskim i dokładnego prowadzenia finansowego żeby tak nie było jak kilka lat temu w Promniku.
Cytować
-2 #2 snajpersnajper 2012-08-09 13:10
niech kolega sie nie wypowiada na tematy o ktorych niewiele wie. gmina doklada sporo ale mamy tez sponsorow, niestety nie z miejscowosci bo po prostu nie chca nic dac. podpisujac sie laskarzewiak uznaje ze jestes z tego miasta wiec ci powiem ze budzet promnika jest zeby nie sklamac 5 moze 6 razy wiekszy. o sponsorow wciaz zabiegamy a koszta i tak sa ciete jak tylko sie da
Cytować
0 #1 Snajperłaskarzewiak 2012-08-09 12:05
Gmina Łaskarzew i tak dużo dokłada do piłkarzy z Sośninki. Poprzedni wójt był z Sośniki i piłkarze co chcieli to mieli i nie musieli zabiegać o sponsorów których w tej miejscowości jest dużo a nawet zasiadają w radzie gminy ale lepiej czekać na gotowy pieniądz z gminy niż zabiegać o sponsorów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież