Szpital na ostatniej prostej

Opublikowano: 03 sierpień 2012, 16:08 Kategoria Aktualności
szpitalsprzętSP ZOZRPO

Do końca roku szpital musi się rozliczyć z 24 milionów, które otrzymał na wyposażenie szpitala w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W ubiegłym tygodniu otwarto oferty na ostatnie pakiety usług. Trwa ich weryfikacja.

 

- Komisja konkursowa sprawdza w tej chwili, czy oferty nie zawierają błędów formalnych i merytorycznych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w połowie tego miesiąca mamy szansę podpisać wszystkie umowy. Najważniejszą informacją jest jednak to, że do wszystkich pakietów zgłosili się oferenci. W poprzednich przetargach nie udało nam się od razu wszystkiego rozstrzygnąć – informuje Krzysztof Żochowski, dyrektor SP ZOZ w Garwolinie.

 

Ostatni przetarg na dostarczenie sprzętu w ramach RPO dotyczy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, narzędzi chirurgicznych, wyposażenia apteki oraz zakupu komputerów. Wszystko to będzie kosztowało około 1,5 mln złotych. To już ostatnia część pieniędzy, jaką garwoliński szpital ma do wydania. Do końca roku placówka musi zamknąć projekt i się z niego rozliczyć.

W tej chwili w szpitalu trwają prace przy montowaniu sprzętu i wyposażenia zakupionego w ramach poprzedniego przetargu. W sumie SP ZOZ przeprowadził aż cztery postępowania przetargowe. Najwięcej sprzętu udało się zakupić za drugim razem. Wtedy wydano prawie 16 mln złotych na 200 nowych łóżek, nowy tomograf 16-rzędowy, aparaty rentgenowskie, aparaty USG, pełne wyposażenie pracowni endoskopowej – między innymi kolonoskopy i gastroskopy, artroskop, wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego – m.in. kolposkopy i łóżka porodowe, do tego lampy i stoły operacyjne.

jd

 

Komentarze  

0 #4 Ostatnia prosta !konio 2012-08-06 22:58
Ostatnia prosta ,to ulica która liczy około 400 metrów,kończy ją plac o powierzchni kilkunastu hektarów ogrodzony białym ceglanym murem.Każdy z mieszkańców Garwolina ją kiedyś odbędzie ,oby szpital nie był jednym z etapów tej "drogi",tego mieszkańcom wraz z końskim zdrowiem życzy konio.Pozdrawia m!!!!konio
Cytować
+1 #3 laskowskazofia 2012-08-06 11:29
Cytuję ddd:
Niech lekarzy wymienią

Jestę za dobzy lekaże z Rosi i Biało rusi jusz czekajom, bendom pracować za piencet szesset złoty miesiencznie bendom miłe i upszejme operacje zrobiom jak czeba
Cytować
+1 #2 aaaddd 2012-08-05 17:59
Niech lekarzy wymienią
Cytować
+2 #1 Duma Garwolinamanat 2012-08-04 23:20
- nasz szpital na swiatowym poziomie.

Gratulacje dla Szefa i Personelu.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież