Zysk PWiK na tapecie

Opublikowano: 31 lipiec 2012, 11:49 Kategoria Aktualności
pwikrada miasta

440 tys. zł wyniósł ubiegłoroczny zysk Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Czy ta firma działa po to, aby obłupić mieszkańców za wodę i ścieki? – nie krył oburzenia Marek Janiec.

O tej kwestii radni dyskutowali podczas wczorajszego posiedzenia komisji budżetowej. Przyczyną do wymiany zdań było wprowadzenie do miejskiego budżetu ponad połowy zysku, czyli 270 tys. zł. Pozostałe 170 tys. zł zasili kapitał zapasowy miejskiej spółki. O takim podziale zysków zdecydował burmistrz miasta.

- Bardzo dobrze, że miejska spółka generuje taki zysk, ale czy wy nie bawicie się z mieszkańcami w kotka i myszkę? Czy ta firma działa po to, aby obłupić mieszkańców za wodę i ścieki? – mówił zdenerwowany radny Marek Janiec (na zdjęciu po prawej).

Emocje tonował prezes PWiK. Jacek Bronisz tłumaczył (na zdjęciu po lewej), że zysk spółki uzyskiwany jest przede wszystkich z innych rodzajów działalności m.in. wynajmu sprzętu. – Do wyliczeń taryfowych nie możemy wprowadzać zysku. To niezgodne z przepisami – wyjaśniał prezes.

Ten temat drążył przewodniczący komisji Krzysztof Wielgosz. Pytał, jaka część zysku została wygenerowana na podstawowej działalności spółki, czyli dostarczaniu wody i odbiorze ścieków. – Nie mam dokładnych wyliczeń przed sobą, ale jest to kwota około 100 tys. zł – odpowiadał Jacek Bronisz.

łk

Komentarze  

+1 #5 Woda Gminacacyk 2012-08-01 12:33
Mieszkańcy Garwolina cieszcie się, że macie wodę Gmina Garwolin nie ma tego dobrodziejstwa. Dajcie wodę zapłacę każdą cenę nawet z zyskiem.
Cytować
-1 #4 dobreGarwol 2012-08-01 09:39
Z tego co sie orientuje to prezesów zatrudnia Burmistrz .
Kasę z dochodów też dzieli Burmistrz a Rada może tylko skarżyć podwyzki cen wody a one i tak bedą nie odwołane . Wiec kto waszym zdaniem obłupia mieszkańców . ?????
Kolejne słowa uznania dla Jańca . A Mikulski udaje że nie ma na to wpływu .A prawda jest taka że to on dzieli zysk i kolejny raz ponad 260 tyś z dochodów PWIK przeznacza na basen ?
Garwol
Cytować
-1 #3 Elektryk łupi bedokówsalamandra 2012-07-31 22:21
Łupić z kasy bedoków do tej pory juz dawno powinni zmienic prezesa tej miejskiej spółki i cały zarzad a tak to niech łupia bedoków.Prezes Elektryk nigdzie pracy nie znalazł, to po UkłADACH jest prezesem. DOJI garwolaków z kasy. to mi sie podoba!!!!!
Cytować
-3 #2 Piękne dialogikonio 2012-07-31 15:37
Nie sposób nie skomentować.Bar dzo dobrze ,że miejska spółka generuje taki zysk,ale czy wy nie bawicie się z mieszkańcami w kotka i myszkę.Czy ta firma działa po to aby obłupić mieszkańców? -cyt. Szanowny Pan Przewodniczący Janiec .To w końcu dobrze czy źle,co Pan miał na myśli? Spieszę z odpowiedzią -w kotka i myszkę to PWiK bawi się z RADNYMI oraz ORGANEM ZAŁOŻYCIELSKIM (burmistrz),mie szkańców zaś tylko łupi,bo to was (również burmistrza wybraliśmy, po to żeby funkcjonowała jak najlepiej dla nas a nie tylko dla DWÓCH PREZESÓW)finito ! Cytat drugi dotyczący Pana Prezesa Bronisza -nie mam dokładnych wyliczeń przed sobą ,ale jest to kwota około 100 000 zł. -jak zwykle perfekcyjne przygotowanie.G dybym ja konio brał taką pensję to nie tylko na komisję czy sesję przyniósł bym "dokładne wyliczenia" ale adoptował bym jeszcze "sierotę" płci żeńskiej najlepiej dwudziestoletni ą repatriantkę z Kazachstanu o wymiarach 90-60-90 i zapewnił jej mieszkanie wraz z utrzymaniem,no cóż niektórym nawet do księgowej ciężko przejść.Jak zwykle najzłośliwsze bydle i warchoł pasący się na pastwiskach urodzajnej ziemi garwolińskiej.P ozdrawiam!!!!ko nio
Cytować
-6 #1 rondo im postawićRondo 2012-07-31 12:03
Panie Marku, może by tak rondo w wodociągach wybudować? Może znalazła by sie tak jakaś długa prosta którą można by zakorkować.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież