Cieszymy się, że zostajesz z nami

Opublikowano: 23 lipiec 2012, 07:50 Kategoria Aktualności
Julian JóźwikMB Częstochowskaproboszczkościół

Po 9 latach przewodniczenia parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej ksiądz Julian Jóźwik odchodzi na emeryturę. Wczoraj odbyło się uroczyste pożegnanie proboszcza, który ku radości parafian nie odejdzie daleko. Czas zasłużonego odpoczynku ksiądz spędzi w Garwolinie.

- To była moja jedyna parafia jako proboszcza. Bóg zapłać, żeście mnie tak przyjęli – mówił ksiądz proboszcz Julian Jóźwik, który w tym roku obchodzi także 48. rocznicę święceń kapłańskich. Przez 9 lat przewodniczył garwolińskiej parafii, troszcząc się o życie duchowe wspólnoty i materialne sprawy związane między innymi z wykończeniem świątyni. – Wszystko, co udało nam się zrobić, to dzięki waszej współpracy – podkreślał kapłan. – Dziękuję za modlitwę grup w naszej parafii, za wspólnoty, które powstaja. Budowanie tej wspólnoty duchowej jest trudniejsze niż sprawy gospodarcze. Budujcie tę wspólnotę dalej. Przyjdzie nowy człowiek powołany przez Chrystusa, podejmijcie z nim pracę – przekonywał na koniec ks. Julian Jóźwik.

Zgromadzeni w kościele nagrodzili proboszcza brawami. Wcześniej przedstawiciele wielu grup żegnali księdza, nie szczędząc słów uznania i wdzięczności za wszystko, co przez te lata otrzymali. W imieniu burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego, władz Powiatu Garwolińskiego i całej społeczności samorządowej dziękowała wiceburmistrz Garwolina Maria Perek. - Niech Bóg wynagrodzi Księdzu wierność prawdom , które nam tak Ksiądz pięknie ukazywał. Życzymy by cieszył się Ksiądz dobrym zdrowiem, ludzką życzliwością, dalszym entuzjazmem wiary, świadomością dokonywania rzeczy ważnych i społecznie użytecznych. Za 9-letnią współpracę z samorządem miasta Garwolin jeszcze raz serdecznie dziękujemy – mówiła wiceburmistrz.

Z ust parafin płynęły podziękowania za udzielone sakramenty, za codzienny trud, cierpliwość, życzliwość i zaangażowanie. – Dziś jest czas na podziękowanie, że Twoja droga do Boga idzie przez naszą parafię – mówiła przedstawicielka Koła Żywego Różańca. – Cieszymy się, że zostajesz z nami. Niech Bóg obdarzy Cię zdrowiem i długim życiem – życzyło koło Radia Maryja.

jd

 

 

 

Komentarze  

+3 #4 ParafiankaMatematyk 2012-07-23 15:48
Cytuję kruk:
bardzo ładnie reprezentują się oprócz odchodzącego Proboszcza - reprezentanci Starostwa Powiatowego dyrektor Duchna z sekretarzem PIESIO


Nie widać starosty / może opłakuje Sawickiego/ ani też reprezentacji Gminy Garwolin, policjantów / proboszcz był kapelanem kPP/i delegacji RM z panem Jonczakem.
Cytować
-8 #3 ciemnota i wiaraalma 2012-07-23 15:35
gARWOLIN TO MIASTO WYZNANIOWE KAZDA IMPREZA Z KLECHĄ NA CZELE,PRAWIE JAK IRAN TYLKO INNA WIARA.
KLECHY DO KOSCIOŁA.GARWOL ACY WIZĄ W KSIEDZA JAK
BARAN W SWOJE J....A
Cytować
+3 #2 wizerunekkruk 2012-07-23 09:32
bardzo ładnie reprezentują się oprócz odchodzącego Proboszcza - reprezentanci Starostwa Powiatowego dyrektor Duchna z sekretarzem PIESIO
Cytować
0 #1 ŚrednioMatematyk 2012-07-23 08:50
9 lat to nie jest znowu tak dużo.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież