Os. Stacyjna. Bandyctwo w biały dzień

Opublikowano: 28 maj 2012, 12:01 Kategoria Aktualności
napadstacyjnapolicja

- Już od sklepu szli za mną, zaczaili się w klatce i zaczęli mnie bić – mówi pani Hanna wciąż nie może zapomnieć o zdarzeniu z piątkowego popołudnia. Na ratunek kobiecie w porę przyszedł sąsiad pan Zygmunt.

Osiedle Stacyjna jest uważane za bardzo spokojne i co ważniejsze bezpiecznie. Wydarzenie z piątkowego popołudnia może rzucić cień na dobrą opinię blokowiska. W piątek pani Hanna kilka minut przed godz. 14 wyszła do sklepu. – W drodze do sklepu zauważyłam dwóch mężczyzn, którzy szli za mną. Jeden był wyższy, drugi niższy. W drodze powrotnej już ich nie było – opowiada drżącym głosem mieszkanka osiedla.

Podstęp bandziorów

Gdy pani Hanna weszła do klatki i pokonała półpiętro nagle usłyszała wołanie: „Przepraszam, ale chciałem o coś zapytać. Czy może pani się zatrzymać?”. – Podbiegł do mnie wyższy z tej dwójki, którą wcześniej widziałam i zaczął mnie bić i szarpać się ze mną. Zaczęłam niemiłosiernie krzyczeć o pomoc – opowiada kobieta pokazując posiniaczone ręce, podbite oko i wskazując na obolałe plecy.

Rozpaczliwe wołanie sąsiadki usłyszał pan Zygmunt. – Wbiegłem po schodach i spomiędzy barierek złapałem osiłka z nogę. On zbiegł uderzył mnie z kolanka w twarz i pchnął. Przewróciłem się, a on uciekł – opowiada mężczyzna.

Policja apeluje

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie poszukują świadków tego napadu. - Według wstępnych ustaleń wysoki mężczyzna, w wieku około 30 lat, usiłował siłą zerwać z szyi kobiety łańcuszek, do czego jednak nie doszło wobec zdecydowanego oporu pokrzywdzonej oraz reakcji jednego z mieszkańców bloku. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia – mówi asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. - Trwają intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego zdarzenia – dodaje.

Policja prosi, aby informacje w tej sprawie zgłaszać (również anonimowo) do komendy przy ul. Stacyjnej 23, pokoje nr 306, 307, tel. 25 684 0264, 25 684 0272 lub 112 oraz 997.

Boi się

Pani Hanna od piątkowego popołudnia nie wychodzi sama z domu. Boi się, że sytuacja może się powtórzyć. Nie wyklucza, że skorzysta z pomocy psychologa. – Do tej pory było tu spokojnie. Czy to może przez tą fabrykę? Tyle ludzi tu się teraz kręci – dodaje poszkodowana.

Imiona mieszkańców osiedla Stacyjna zostały zmienione.

łk

Komentarze  

-3 #11 zz 2014-02-04 08:51
Starej babie się w głowie pomieszało. Napadli ją pracownicy fabryki hehehe. Wyszli z pierwszej zmiany i srrrrru na panią Hannę. Jaki wniosek- zamknąć fabrykę. Na wszelki wypadek zamknąć wszystkie fabryki. Nie będzie napadów na panie Hanny.
Cytować
-1 #10 Kasa i kasa.dla nierobaStat 2012-08-12 22:10
Pan Wiatrowski tomysli tylko ile kasy dostanie za miesiac nieróbstwa w Radzie miasta jako przedstawiciel SDG, a ludzie Mu zawierzyli. Ale to tylko RAZ.
Cytować
-2 #9 STOP!!!a 2012-05-30 14:36
Cytuję Jagna + vigor:
Pan Wiatowski to najlepszy radny jakiego znam, nadzwyczaj uprzejmy, inteligentny, wykształcony, nadzwyczaj skrupulatny i oszczędny, miejscowy orator - przystojniak. Ma jedną wadę - jest kawalerem i niepożądane powiązania polityczne - SDG. A to już wyklucza go z grona osób, do których można mieć zaufanie.i codziennie łapie stopa w różnych miejscach, nawet na obwodnicy gdzie jest zakaz ruchu pieszych... :)

pozdrawiam
Cytować
-5 #8 Wiatowski - chyba nieJagna + vigor 2012-05-30 13:24
Pan Wiatowski to najlepszy radny jakiego znam, nadzwyczaj uprzejmy, inteligentny, wykształcony, nadzwyczaj skrupulatny i oszczędny, miejscowy orator - przystojniak. Ma jedną wadę - jest kawalerem i niepożądane powiązania polityczne - SDG. A to już wyklucza go z grona osób, do których można mieć zaufanie.
Cytować
-8 #7 PilawaMoricone 2012-05-28 22:23
A to co? w Pilawie tacy specjaliści? Co Policja już wie co, gdzie i kiedy? No to pogratulować sprytu i organizacji!!!
Cytować
-13 #6 ha ha haAnimal 2012-05-28 21:04
Sprawca byłby juz na policji gdyby to był ktos z pilawy, ba, policja jeszcze przed kradzieżą by na niego czekała by go ująć. To potrafią tylko bedoczki
Cytować
-5 #5 ... 2012-05-28 16:34
gdyby był monitoring na osiedlach można by z łatwością okreścić jakim samochodem ci zwyrodnialcy uciekli a tak to nikt nic nie widział ani slyszał można by na początek zainstalować kamery we wiazdach na osiedla , szanowni radni powinni ruszyć du... i znaleźć kasę w budrzecie na monitoring , było by na pewno bezpieczniej .
Cytować
+10 #4 Przez fabrykęHARON 2012-05-28 15:15
Pani Hanna niech się zastanowi zanim coś powie...
Cytować
-17 #3 Wiatowski na ratunek !!!konio 2012-05-28 13:30
Myślę ,że Pan radny Wiatowski powinien zając się problemem napadu na Stacyjnej.Ostat nio czytałem na Czasie Garwolina (gorące pozdrowienia dla Naczelnego i właściciela w jednej osobie) o tym ,że Pan Wiatowski jest lokalnym koordynatorem ogólnopolskiego ruchu OBURZONYCH zwolenników narodowego referendum za odwołaniem Rządu ,pseudoelit itp....reasumuj ąc, cel referendum -ratowanie NARODU POLSKIEGO od nieuchronnej zguby.Myślę ,że należy zacząć ratować nasz umęczony NARÓD od osiedla Stacyjna ,to na początek może być budujący przykład sprawnego działania Pana KOORDYNATORA RUCHU OBURZONYCH.Jeże li Pan radny wykryje sprawcę niecnego czynu napaści to dla mnie będzie dowód na słuszność jego idei. Oburzony na Rząd ,opozycję ,elity i pseudoelity -konio.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
-28 #2 To wszystkokonio 2012-05-28 13:16
bez te śtucne nawozy !!! Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
+8 #1 przez fabrykehehe 2012-05-28 12:35
Bez przesady, żeby jakaś Pani zwalała winę na Avon, gdzie pracuje cały powiat. Może teraz zamknijmy Avon, a Pani Hanna bedzie sobie chodziła na plotki do sąsiadki i rozmawiała, jak to każdy ma źle bo nie ma gdzie pracować
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież