reklama

Starosta powiatu ze Srebrnym Krzyżem Zasługi

Opublikowano: 26 maj 2023, 06:58 Kategoria Aktualności
mirosław walickistarostasrebrny krzyż zasługiandrzej duda
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Państwowe odznaczenie wręczył prezydent Andrzej Duda. - Traktuję jednak to odznaczenie jako docenienie, że powiat garwoliński się rozwija poprzez pracę wszystkich samorządowców – mówi starosta.

- Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślił Andrzej Duda podczas wczorajszej uroczystości z okazji Dnia Samorządowca, które przypada 27 maja.  Wskazywał, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim. – Przysłużył się przez Państwa działalność, przez Państwa ręce – akcentował.

W trakcie uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe. Srebrny Krzyż Zasługi odebrał starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki. – Odbieram to wyróżnienie jako docenienie przez władze państwowe roli samorządu terytorialnego w budowie Polski. Medal otrzymałem ja. Traktuję jednak to odznaczenie jako docenienie, że powiat garwoliński się rozwija poprzez pracę wszystkich samorządowców – przyznał w rozmowie z nami.

reklama


Mirosław Walicki pracę w starostwie powiatowym od początku istnienia struktur powiatowych, czyli 1998 roku. Radnym powiatowym został w 2010 roku. W listopadzie 2018 został wybrany na starostę powiatu garwolińskiego. Ma niespełna 52 lata.

łk

fot. Marek Borawski/KPRP


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama