reklama

40-latek chciał umówić się z małoletnią

Opublikowano: 24 maj 2023, 08:16 Kategoria Aktualności
policjamałoletniainternet
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzięki pracy policjantów z garwolińskiej komendy do policyjnego aresztu trafił 40-latek, który korespondując z małoletnią nalegał na spotkanie i przesłanie przez nią jej nagich zdjęć. Dzięki czujnej i odpowiedzialnej reakcji rodzica nie doszło do spotkania, ani przesłania fotografii. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut tzw. elektronicznej korupcji seksualnej małoletniego, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 40-latka, który na przełomie lutego i marca za pośrednictwem popularnego komunikatora powiązanego z kontem użytkownika na portalu społecznościowym nawiązał kontakt z małoletnią poniżej lat 15. Mężczyzna chciał, żeby dziewczynka przesłała mu swoje nagie zdjęcia i nalegał na spotkanie. Dzięki czujności i odpowiedzialnej reakcji rodzica, który przerwał korespondencję, do przekazania zdjęć, ani do spotkania nie doszło.

Policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawcy, który posługiwał się fikcyjnym kontem. Kryminalni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, zabezpieczyli też jego sprzęt elektroniczny w celu sprawdzenia danych, znajdujących się na nośnikach.

reklama


40-latek usłyszał zarzut z art. 200a§2 kk, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

KPP Garwolin

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama