reklama

Pijany spowodował kolizję i uciekł

Opublikowano: 22 maj 2023, 14:45 Kategoria Aktualności
pijanypolicjakolizjaalkohol
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzielnicowi z Garwolina zatrzymali 59-latka, który spowodował kolizję drogową w na skrzyżowaniu Kościuszki i Mazowieckiej w Garwolinie będąc w stanie nietrzeźwości. Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierowca volkswagena odjechał z miejsca zdarzenia, ale zdołał się ukryć przed policjantami. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

W sobotę (20.05) około godziny 16:30 dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Garwolinie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Mazowieckiej doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Okazało się, że kierujący volkswagenem wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu toyota, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Dzielnicowi z Garwolina natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niedługo potem zatrzymali 59-latka. W trakcie interwencji policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało prawie 3 promile w jego organizmie.

Kierujący stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

reklama


Przypominamy, alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Garwolin

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama