reklama

Będzie rondo przy Shellu!

Opublikowano: 29 marzec 2023, 12:02 Kategoria Aktualności
garwolinshellgsagmoniuszkibachadrogi
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dzięki przyznaniu przez samorząd województwa 4 mln zł na modernizację dróg, w Garwolinie powstanie m.in. rondo przy Shellu. Przebudowa kolizyjnego skrzyżowania będzie wykonana w przyszłym roku. Ponadto prace będą prowadzone przy ul. Moniuszki, Bacha, Kościuszki i Zamojskiej.

Wczorajsza decyzja radnych województwa mazowieckiego sprawiła, że do powiatu garwolińskiego trafią blisko 32 mln zł (szczegóły tu). Miasto Garwolin otrzymało 4 mln zł na „Poprawę dostępności komunikacyjnej na terenie Miasta Garwolina”. Pod nazwą projektu kryją się długo wyczekiwane inwestycje drogowe.

Najważniejsza z nich to przebudowa skrzyżowania Traktu Lwowskiego i Kościuszki. Wyjazd z Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, przy stacji Shell, to miejsce gdzie tworzą się korki oraz dochodzi do kolizji i wypadków. Do końca tego roku powstanie projekt przebudowy. Niemal pewne jest, że w tym miejscu powstanie rondo. Realizacja budowy będzie prowadzona w przyszłym roku.

reklama


Na tym nie koniec. Przebudowane zostaną także ul. Moniuszki i Bacha. Powstanie tam chodnik, a stan nawierzchni będzie poprawiony. W ramach zadania zostanie przeprowadzony także I etap przebudowy ul. Zamojskiej oraz nawierzchnia ul. Kościuszki zostanie poprawiona w najgorszych miejscach na odcinku od ul. 3 Maja do Warszawskiej.

Prace na Moniuszki, Bacha i prawdopodobnie na Kościuszki uda się zrealizować w tym roku.

red.

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama