reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 29 marzec 2023, 09:57 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych  od 20 do 26 marca.

 

Pożar traw

reklama


20 marca. W Sobolewie o godz. 12 miał miejsce pożar trawy na nieużytkach. Niespełna półgodzinne działania zastępu OSP polegały na podaniu prądu wody do całkowitego ugaszenia.

Pożar auta

20 marca. Przed godz. 14 w Kruszówce doszło do pożaru samochodu osobowego. W działaniach polegających na podaniu prądu gaśniczego do komory silnika brały udział cztery zastępy straży. Akcja trwała jedną godzinę.

Dziecko zamknięte w aucie

20 marca. W Rębkowie przed godz. 15 dwa zastępy uczestniczyły w otwarciu drzwi zatrzaśniętego samochodu osobowego, w którym znajdowało się małe dziecko. Akcja trwała niespełna pół godziny.

Pożar sadzy

20 marca. W Garwolinie po godz. 16 doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Godzinne działania dwóch zastępów polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego i sprawdzeniu komina za pomocą kamery termowizyjnej.

Pożar pryzmy

20 marca. W Górznie przed godz. 19 miał miejsce pożar pryzmy gałęzi. Działania czterech zastępów straży trwające blisko jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  i podaniu prądu wody.

Pomoc ZRM

21 marca. Przed godz. 14 w miejscowości Kaleń Drugi w kompleksie leśnym zastęp  OSP udzielił wsparcia zespołowi ratownictwa medycznego w dotarciu do osoby poszkodowanej i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Drzewo nad domem

21 marca. W Nowym Goniwilku przed godz. 17 zastęp PSP usunął drzewo pochylone przez wiatr nad budynkiem mieszkalnym. Czas trwania akcji to jedna godzina i trzydzieści minut.

Wybuch gazu

21 marca. Po godz. 17 w Garwolinie w mieszkaniu budynku wielorodzinnego doszło  do wybuchu gazu ulatniającego się z kuchenki. Ponad godzinne działania dwóch zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia mediów do lokalu, dogaszeniu tlących się elementów wyposażenia wnętrza i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Następnie przystąpiono do oddymienia mieszkania i sprawdzenia  go kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ewentualnie ukrytych zarzewi ognia. 

Pomoc w otwarciu mieszkania

22 marca. W Prandocinie przed godz. 11 trzy zastępy straży udzieliły pomocy Policji w otwarciu mieszkania. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Pożar trawy na nasypie

22 marca. W Chrominie po godz. 18 paliła się trawa na nasypie kolejowym. Godzinne działania dwóch zastępów straży polegały na podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

Pomoc w otwarciu mieszkania

23 marca. W Żelechowie przed godz. 14 zastęp OSP udzielił pomocy Policji w otwarciu mieszkania. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar traw

23 marca. W Ostrowie po godz. 14 paliła się trawa na nieużytkach. Godzinne działania dwóch zastępów polegały  na podaniu prądów wody do całkowitego ugaszenia.

Pożar samochodu

24 marca. Przed godz. 10 w Korytnicy doszło do pożaru samochodu osobowego. W działaniach polegających na podaniu prądu gaśniczego do komory silnika brały udział dwa zastępy straży. Akcja trwała dwie godziny.

Zadymienie w domu

24 marca. W Jaźwinach na skutek nieszczelności przewodu kominowego doszło do zadymienia mieszkania w budynku wielorodzinnym. Ponad godzinne działania dwóch zastępów polegały na przewietrzeniu budynku i dokonaniu pomiaru pod kątem występowania tlenku węgla.

Wypadek z motocyklistą

24 marca. Po godz. 18 do SK KP PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym  w miejscowości Izdebno-Kolonia, w którym uczestniczył samochód osobowy i motocykl. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu jednośladem, u którego stwierdzono brak funkcji życiowych. Mimo podjętej resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Ponadto strażacy podali prąd wody na motocykl, który był objęty pożarem. W akcji udział brały dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zboże na drodze

25 marca. Rudzie Talubskiej przed godz. 8 na drodze gminnej doszło do rozsypania znacznej ilości zboża, co stworzyło zagrożenie dla ruchu pojazdów. Jeden zastęp w ciągu pół godziny uprzątnął ziarno na pobocze.

Pożar na nasypie

25 marca. W Sobolewie po godz. 11 paliła się trawa na nasypie kolejowym. Półgodzinne działania zastępu straży polegały na podaniu prądów wody co doprowadziło do ugaszenia pożaru.

Pożar sadzy

25 marca. W Garwolinie na skutek nieszczelności przewodu kominowego doszło do zadymienia pomieszczeń w budynku mieszkalnym. Niespełna godzinne działania zastępu polegały  na przewietrzeniu budynku i dokonaniu pomiaru pod kątem występowania tlenku węgla.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama