reklama

Minister Czarnek w Miętnem

Opublikowano: 27 marzec 2023, 10:18 Kategoria Aktualności
ministerprzemysław czarnekmiętneedukacjaszkoła
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami, nauczycielami, samorządowcami, parlamentarzystami w Miętnem.

24 marca w Miętnem obyło się spotkanie z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem.

Szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek przed spotkaniem z samorządowcami, dyrektorami szkół i nauczycielami, w towarzystwie parlamentarzystów, przedstawicieli wojewody, władz oświatowych, powiatu i kierownictwa szkoły, złożył kwiaty przy pomniku upamiętniającym obronę krzyża przez młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w 1984 roku.

reklama


Podczas spotkania z samorządowcami i przedstawicielami środowisk nauczycielskich powiatu garwolińskiego, minister mówił m.in. o ochronie dzieci przed atakami na polskość, przypadkach przemocy wśród młodzieży, inwestycjach w oświatę, autorytecie nauczyciela i emeryturze nauczycielskiej.

Minister Czarnek nawiązał do historii miętniańskiej szkoły i przypomniał, że walka z krzyżem trwa od zarania dziejów.  - My musimy stanąć po stronie wartości i po stronie krzyża, jak to zrobili, bardzo świadomi tego uczniowie szkoły rolniczej w Miętnem w tym miejscu 39 lat temu. Zresztą, w ogóle świat rolniczy, świat polskiej wsi, polskich miasteczek, to jest świat, który od zawsze bronił polskości, zawsze bronił wartości. Każdy kto zna historię, … stwierdzi, że Polska będzie Polską, dopóki będzie chrześcijańska...- argumentował minister.

Piątkowe spotkanie ministra ze środowiskiem nauczycielskim i samorządowym powiatu garwolińskiego, które odbyło się pod hasłem "Przyszłość to Polska", zorganizowali Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki i Senator RP Maria Koc. Obecni byli też posłowie Teresa Wargocka, Grzegorz Woźniak, Maciej Górski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba oraz mazowiecka wicekurator oświaty Dorota Skrzypek.

red. za Powiat Garwoliński


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama