reklama

Poszukiwany w Garwolinie zatrzymany w Lublinie

Opublikowano: 17 marzec 2023, 11:06 Kategoria Aktualności
policjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci z Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego spędzili ponad dobę na służbie, aby zatrzymać poszukiwanego listem gończym, który ukrywał się w innym województwie. Wielogodzinna, dobrze przygotowana akcja przyniosła efekt. 49-letni mężczyzna, który od dłuższego czasu unikał zasądzonej kary pozbawienia wolności został zatrzymany w Lublinie.

W środę kryminalni z garwolińskiej komendy zajmujący się poszukiwaniem osób, zatrzymali w Lublinie 49-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Zatrzymany od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze sprawdzali adresy, gdzie mógł przebywać w powiecie garwolińskim. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły ich jednak do jednego z mieszkań na terenie Lublina.

Zatrzymanie miało charakter dynamiczny. Mężczyzna nie chciał podporządkować się poleceniom.  Stawiał czynny i bierny opór. Zaatakował policjantów i siłą próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Obecna na miejscu partnerka mężczyzny stanęła w jego obronie i utrudniała policjantom zatrzymanie 49-latka, a nawet groziła im zwolnieniem ze służby, powołując się na swoje „szerokie znajomości”.

reklama


Funkcjonariusze skutecznie obezwładnili zatrzymanego i doprowadzili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd zgodnie z dyspozycją listu gończego trafi do więziennej celi. Czynności w sprawie znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy prowadzą policjanci z Komisariatu V KMP w Lublinie.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama