reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 14 marzec 2023, 11:16 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 marca.

 

Pożar na strychu

reklama


6 marca. Po godz. 10 w miejscowości Łętów doszło do pożaru strychu w budynku mieszkalnym. Po przybyciu pierwszych zastępów straży gęsty dym wydobywał się spod pokrycia dachu. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży nie odnosząc obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną i podaniu prądu wody przez ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych, doprowadziło do stłumienia płomieni. Następnie dogaszano i wyrzucano nadpalone materiały na zewnątrz. Działania prowadzono z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego i kamery termowizyjnej. W akcji trwającej trzy godziny udział brały cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wypadek przy wyburzaniu

7 marca. Przed godz. 10 w Pilawie na ul. Letniskowej doszło do wypadku podczas prowadzenia prac rozbiórkowych budynku. Zawaleniu uległa część obiektu, na skutek czego jeden z pracowników doznał amputacji urazowej kończyny dolnej. Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano 50-letniego mężczyznę do szpitala. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brały cztery zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zderzenie dwóch aut

9 marca. Po godz. 6 w miejscowości Ruda Talubska doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzeniu, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie jej ewakuacji z pojazdu i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zderzenie trzech aut

9 marca. Przed godz. 14 na ul. Stacyjnej w Garwolinie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Osoby kierujące pojazdami opuściły je samodzielnie i nie potrzebowały pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i przemieszczeniu jednego z aut w bezpieczne miejsce. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy

10 marca. Przed godz. 20 w miejscowości Dudka doszło do pożaru sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie sprawdzono komin za pomocą kamery termowizyjnej oraz strącono i usunięto pozostałą sadzę. W akcji trwającej jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Karetka ugrzęzła

10 marca. Przed godz. 21 w miejscowości Iwowe karetka ugrzęzła na drodze gruntowej. Działania jednego zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wyciągnięciu karetki z grząskiego terenu.

Poszukiwania w Woli Żelechowskiej

11 marca. O godz. 10 na prośbę policji zastępy straży pożarnej zadysponowano do poszukiwań zaginionego mężczyzny w miejscowości Wola Żelechowska. Po uzyskaniu informacji odnośnie miejsc potencjalnego przebywania 25-letniego mężczyzny ratownicy prowadzili poszukiwania z wykorzystaniem pojazdu typu quad oraz drona z kamerą termowizyjną. Podjęte działania przyniosły efekt w postaci odnalezienia osoby zaginionej. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny. W akcji trwającej trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz siedem zastępów OSP.

Pożary sadzy

11 marca. Po godz. 15 w miejscowości Kalinów doszło do pożaru sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie sprawdzono komin za pomocą kamery termowizyjnej i strącono pozostałą sadzę. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Podobne zdarzenie miało miejsce po godz. 19 w Lipówkach. Po godz. 20 w miejscowości Nowy Puznów samochód osobowy uderzył w przepust i ogrodzenie posesji. Osoba kierująca pojazdem opuściła go samodzielnie i nie potrzebowała pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na kierowaniu ruchem drogowym oraz zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

12 marca. Przed godz. 12 w miejscowości Godzisz doszło do pożaru sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego do komina. W akcji trwającej dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama