reklama

Uciekał przed policjantami. Był pijany i nie miał prawka

Opublikowano: 13 marzec 2023, 08:12 Kategoria Aktualności
policjatrojanówpościgpijanyalkohol
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji Garwolinie po pościgu zatrzymali kierującego toyotą. Mężczyzna uciekał, bo chciał uniknąć kontroli drogowej. 53-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W piątek (10.03)  po godzinie 13 policjanci garwolińskiego ruchu drogowego poinformowali dyżurnego, że w Podebłociu (gm. Trojanów) kierujący toyotą nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, obligujące go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył. Funkcjonariusze prowadzili pościg. Kiedy zatrzymali toyotę, wyszło na jaw, co było powodem ucieczki kierowcy. 53–letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Po weryfikacji w policyjnych systemach wyszło na jaw, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i kierowanie bez uprawnień. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama


KPP Garwolin

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama