reklama

Burmistrz przyznała stypendia i nagrody sportowcom

Opublikowano: 02 luty 2023, 10:00 Kategoria Aktualności
stypendia sportowegarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak przyznała stypendia i nagrody sportowe za osiągnięcia zdobyte w 2022 roku. Przyznawane stypendia i nagrody sportowe finansowane są z budżetu miasta.

Po weryfikacji danych i dogłębnej analizie osiągnięć, powołana przez Burmistrza komisja do zaopiniowania wniosków, przekazała propozycję przyznania stypendiów i nagród sportowych. Decyzja komisji została w pełni zaakceptowana przez Burmistrza Miasta Garwolina.

- Gratuluję wam osiągnięć, pasji do sportu – która wymaga czasu i przede wszystkim samodyscypliny. Oby ten rok również obfitował w sukcesy. Życzę kolejnych, znakomitych dokonań, które zaowocują najwyższymi stopniami podium. Dziękuję za piękne reprezentowanie naszego Miasta Garwolina oraz jego promocję. – powiedziała Burmistrz Miasta wręczając stypendia i nagrody wyróżnionym.

reklama


Za osiągnięcia sportowe w 2022 roku stypendia sportowe otrzymali:

Anna Kotlarska – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton. Zawodniczka zdobyła w 2022 roku: II miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Podlasie 2022, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Imielinie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Suchedniowie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów XIX Otwartego Warszawskiego Festiwalu Badmintona w Warszawie, I oraz II miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych „Warsaw Open” w Warszawie. Przyznane stypendium sportowe – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2023 roku.

Tomasz Kotlarski – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie startująca w dyscyplinie badminton. Osiągnięcia zdobyte przez zawodnika w 2022 roku: II miejsce w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych Podlasie 2022, II miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Imielinie, III miejsce w Otwartym Grand Prix Juniorów Młodszych w Suchedniowie, II miejsce w XXII Mazovia Junior Cup w Zielonce, II miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych „Warsaw Open” w Warszawie, I oraz II miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych XIX Otwartego Warszawskiego Festiwalu Badmintona. Przyznane stypendium sportowe – 200 zł/miesięcznie przez okres 12 miesięcy 2023 roku.

Za osiągnięcia sportowe w 2022 roku nagrody sportowe otrzymali:

Krzysztof Walenda – trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie, instruktor badmintona od 2013 roku i nauczyciel wychowania fizycznego. Jego wychowankowie mogą pochwalić się wysokimi osiągnięciami i sukcesami sportowymi. Krzysztof Walenda jest także aktywnym zawodnikiem – aktualnym mistrzem Polski seniorów w kategorii 45+ w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Dotychczas łącznie zdobył 24 medale na mistrzostwach Polski seniorów, w tym 14 złotych. Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 1000 zł.

Maria Brzeźnicka – trener Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Garwolinie, instruktorka badmintona z 40-letnim stażem. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą, a jej wychowankowie mogą pochwalić się licznymi sukcesami. Ponadto Maria Brzeźnicka jest czynną zawodniczką i multimedalistką mistrzostw Polski seniorów – zdobywczynią ponad 60 medali, w tym 40 złotych. W sierpniu 2022 roku w stolicy Słowenii zdobyła mistrzostwo Europy seniorów w grze podwójnej kobiet w kategorii 60+. To jeden z dwóch złotych medali zdobytych przez reprezentantów Polski na tych mistrzostwach. Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 1000 zł.

DREAM TEAM SENIOR – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. Drużyna w 2022 roku zdobyła: I miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2022 w Józefowie, I miejsce w Grand Prix Polski Cheerleaders w Garwolinie. Ponadto  drużyna wzięła udział w ICU Europen Cjeerleading Championships Athenes – Greece oraz została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata 2023. Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 1000 zł.

DREAM TEAM – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. Drużyna w 2022 roku zdobyła: II miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2022 w Józefowie, I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2022 w Tyczynie oraz I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2022 w Garwolinie. Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 500 zł.

DREAM TEAM BIS – drużyna Międzyszkolnego Gimnastyczno-Tanecznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „No Name” w Garwolinie. Drużyna w 2022 roku zdobyła: II miejsce w Mistrzostwach Polski Cheerleaders 2022 w Józefowie, I miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders 2022 w Garwolinie i II miejsce Grand Prix Polski Cheerleaders w Warszawie. Przyznana nagroda sportowa wypłacona jednorazowo – 500 zł.

garwolin.pl


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama