Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Wybrano ostateczny wariant dojazdu do mostu na Wiśle

Opublikowano: 25 styczeń 2023, 12:10 Kategoria Aktualności
mostwisłamaciejowicekozienice
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Samorząd powiatowy informuje, że uzyskano tzw. decyzję środowiskową budowy mostu na Wiśle między gminami Maciejowice a Kozienice. Wybrano ostateczny wariant przebiegu tras dojazdowych do przeprawy.

Wybór padł na „Wariant 1”, który rozpoczyna się od połączenia z DK nr 79 po zachodniej stronie mostu. „Następnie prowadzony jest w korytarzu istniejącej drogi powiatowej o numerze 1718W klasy technicznej Z. W dalszej części wariantu zaproponowano most przez rzekę Wisłę w rejonie istniejącej przeprawy promowej, między miejscowościami Świerże Górne i Antoniówka Świerżowska w km około 504 rzeki Wisły (wg ISOK). Most w danej lokalizacji ma 896 m długości. Za mostem droga prowadzona jest wzdłuż wałów przeciwpowodziowych  na gruntach miejscowości Kobylnica, gdzie nawiązuje się do drogi wojewódzkiej o numerze DW 801 klasy technicznej GP w km 77+700” – czytamy w komunikacie powiatu.

W związku z uzyskaniem o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia zakończono etap C realizacji inwestycji. Od jutro rozpoczną się prace projektowe nad etapem D (koncepcja projektowa). Planowany termin zako  ńczenia tego etapu to 25 lipca br. Ostatnim elementem jest przygotowanie projektu budowlanego, w tym dokumentacji technicznej i decyzji ZRID. Wykonawca ma na to czas do 11 października 2024 roku. Uzyskanie decyzji ZRID umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych, pod warunkiem zabezpieczenia funduszy na ten cel.

reklama


mat. pras., opr. red.

 most wisla2


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama