reklama

Będzie baza sportowa przez duże "B"

Opublikowano: 03 luty 2023, 09:39 Kategoria Aktualności
stadionwilgagarwolindwójkapiątkasp 2sp 5bieżnia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad 7 mln zł w najbliższych dwóch latach miasto Garwolin wyda na modernizację obiektów sportowych na stadionie. Boczne boisko treningowe ma zyskać sztuczną nawierzchnię jeszcze w tym roku. Na obiekt przy ul. Sportowej wróci bieżnia lekkoatletyczna. W planach są remonty boisk przy szkołach nr 2 i 5.

W tegorocznym budżecie miasta znalazł się zapis na 2,7 mln zł dotyczący przebudowy bocznego boiska przy ul. Sportowej. Treningowy plac wykorzystywany jest niemal przez cały rok. Teraz doczeka się modernizacji w postaci nowej – sztucznej nawierzchni. To umożliwi trenowanie także zimą.

Na dwa lata zaplanowano kompleksową modernizację miejscowego stadionu. Na ten cel przeznaczono 4,4 mln zł. – Odtworzona zostanie bieżnia lekkoatletyczna wraz z korektą spadków. Powstaną skocznie do skoku w dal, skoku wzwyż oraz koło do pchnięcia kulą – wymienia burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Od nowa zostaną zbudowane trybuny, które będą zadaszone w większym stopniu niż obecnie.

reklama


W tym roku w budżecie zapisano także remonty boisk przy szkołach nr 2 i 5. Oba są wyłączone z użytkowanie ze względu na zły stan sztucznej nawierzchni. W przypadku „Dwójki” mowa o placu do koszykówki, przy „Piątce” remontu wymaga wielofunkcyjne boisko obok placu zabaw.

łk

fot. stadion przy Sportowej - stan obecny


Komentarze  

-1 #5 Żądaniekonio 2023-02-03 18:08
Wszystko pięknie jak najbardziej popieram ,choć lodowisko dalej uważam za inwestycję nietrafioną.. ale cóż czas pokaże ,może się mylę. Jeżeli już czynione są tak poważne inwestycje w trybuny to apeluję i wręcz żądam aby zamontować ...podgrzewane siedzenia, co by nam zasłużonym kibicom wchodzącym w wiek dziadersa było ciepło w doopę ,jestem w stanie zapłacić za bilet i tę dodatkowa wygodę powiedzmy dychę więcej ...a co tam bogatemu wolno. A i dla prezesa Mrugały można by jakiś fotel podgrzewany zamontować ,bo zasłużony jest dla klubu jeszcze bardziej niż my wierni kibice Wilgi. Niech decydenci projektanci i wykonawcy rozważa moje dywagacje ,pozdrawiam !!!!konio
Cytować
-2 #4 Trybuna (III)Wojtek63 2023-02-03 17:26
Pomysł No 3.
Nie zapomnijcie o ,,plecach’’ tej nowej trybuny. Bo zacinający zachodni deszcz to nie jest przyjemność.

Pomysł No 4
Nie zapomnijcie o zabezpieczeniu trybuny tak, żeby garwolińskie małoletnie, nastoletnie i pełnoletnie lumpy nie mogły się na te trybuny dostać późnymi wieczorami i weekendowymi nocami.


Reasumując:
1. Stanowisko Spiker i TV (wysokość nad poziomem boiska !!!)
2. Jedna, czy dwie trybuny ?
3. Kryta trybuna główna z ,,plecami’’, a jeśli dwie trybuny to obie z plecami !
4. Eliminacja lumpów pijących na stadionie, czyli ,, zamknięta’’ trybuna !
5. Marzenie i iluzja chyba… na miejscu zburzonego szatniowego baraku, szatnie piłkarskie z pełnym węzłem dla DWÓCH zespołów rozgrywających piłkarski mecz i bezpośrednie wyście na boisko w linii szatnia- trybuny (osłonięty tunel- przejście )- boisko.
Cytować
-2 #3 Trybuna (II)Wojtek63 2023-02-03 17:25
Ja podsuwam takie pomysły:

Pomysł No 1.
Budka spikera i tak zwany TV Room (realizacja meczów i zawodów przez TV) myślę, że minimum 10 m nad poziomem boiska.
Tu wzorowa transmisja (chociaż z drugiej strony boiska) :
https://www.youtube.com/watch?v=VLa5kZJNO54

Pomysł No 2.
Cytuję wybiórczo i pytam osobiście:
,,... jak wymienia burmistrz Garwolina: Od nowa zostaną zbudowane trybuny, które będą zadaszone w większym stopniu niż obecnie’’
Pytam: Trybuny ? Czy pani Burmistrz miała na myśli DWIE trybuny, czyli przy ,,nowym’’ bocznym boisku i przy tym głównym ? Informacyjnie podpowiem pani Burmistrz M. Świeczak, że przy tym głównym to jest JEDNA trybuna. To jest liczba pojedyncza rzeczownika ,,trybuna’’
A pani Burmistrz to była chociaż raz przy ulicy Sportowej 34 ?
Podpowiem: Trzeba przejść około 400 m w dół tą ulicą położoną naprzeciwko totalnie zaniedbanego ( totalna ruina) budynku Urzędu Miasta.
Co to znaczy ,,w większym stopniu’’ ?
Czy to znaczy, że jeszcze nie zaczęli sprawy (czytaj nie zaczęli budować) i już chcą spieprzyć sprawę (czytaj budowa na odwal) robiąc jednocześnie super kontrakt (deal) ?
Ktoś za tym stoi ? Czy jest to powiatowy kosmos ?
Dla przykładu ja można spie… zepsuć sprawę widać tu :
http://mazurkarczew.pl/aktualnosc/show/8445/-/nowa-trybuna-czeka-na-runde-wiosenna/
Sam trybuna fajna i tu UWAGA…dla garwolińskiej burmistrz - W PEŁNI ZADASZONA !!! , a nie w jakimś bliżej nieokreślonym ,,stopniu większym’’, jak ona sama mówi.
A co w Karczewie spie….. zepsuli ?
A to, że kibice będą oglądali mecze Mazura z poziomu boiskowego wapna na boisku !!!
Cytować
-1 #2 Trybuna (I)Wojtek63 2023-02-03 17:23
Przydałaby się jakaś wizualizacja tej nowej trybuny przed zatwierdzeniem budowy .
Być może jakiś laik podsunie jakiś dobry pomysł, a może laik podsunie zły pomysł.
Co dwie głowy to nie jedna.
Cytować
0 #1 Super informacjaFan 2023-02-03 12:44
Wielki brawa super informacja...Mi asto i Klub z 100 letnią tradycją na to zasługuje a przede wszystkim skorzystają na tym osoby, które chcą spędzać aktywnie czas.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama