reklama

Skwer zrewitalizowany w dwóch trzecich

Opublikowano: 20 styczeń 2023, 09:36 Kategoria Aktualności
skwer solidarnościgarwolinrewitalizacja
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na 65% magistrat ocenia wykonanie rewitalizacji Skweru Solidarności w Garwolinie. Termin zakończenia inwestycji to 31 maja br.

Sztandarowa inwestycja miasta będzie kosztować 3,6 mln zł. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku. – Obecnie postęp prac oceniamy na 65% - mówi burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. – Trwają prace wykończeniowe budynku usługowego w centrum skweru. Większość ciągów komunikacyjnych jest wykonana. Kolejnym etapem będzie montaż fontanny oraz wykonanie nasadzeń – dodaje.

Termin zakończenia prac to 31 maja br. Póki co wykonawca nie wystąpił o jego przedłużenie, mimo że w ubiegłym roku na terenie budowy prowadzone były prace archeologiczne. Ze skweru zostało usuniętych kilka drzew. Jak precyzuje burmistrz, trzy z nich zostały wycięte za zgodą konserwatora, dwa kolejne zostały powalone przez wichurę. W centralnym punkcie miasta pojawi się 2 tys. nasadzeń w postaci drzew, krzewów i kwiatów.

reklama


- W roku 600-lecia nadania praw miejskich chcemy, aby główne uroczystości rocznicowe w lipcu były połączone z otwarciem zrewitalizowanego skweru – zaznacza Marzena Świeczak.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama