reklama

Potrącenie na pasach w centrum Garwolina [wideo]

Opublikowano: 13 styczeń 2023, 10:48 Kategoria Aktualności
policjawypadekpotrącenie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

23-letni kierowca potrącił przechodzącą na zielonym świetle 42-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala, a sprawca wypadku stanie przed sądem.

Pieszy na przejściu nie może być zaskoczeniem dla kierującego – powinien o tym pamiętać każdy kierowca. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych w miejscu, w którym powinni oni czuć się bezpiecznie - na oznakowanym przejściu. Takie zdarzenie miało miejsce w centrum Garwolina na ulicy Kościuszki. Niebezpieczną sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

 

reklama


- Garwolińscy policjanci nieustannie apelują o ostrożność na drogach: do kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o tym, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni znajdując się już na pasach oraz o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają ich widoczność na drodze - informuje  mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Do apeli o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych nie zastosował się jednak młody, 23-letni kierowca, który kilka dni temu jechał ulicą Długą i skręcając w ulicę Kościuszki na wyznaczonym przejściu, potrącił przechodzącą tamtędy na zielonym świetle 42-letnią kobietę. Poszkodowana nie miała żadnej możliwości ucieczki. Z obrażeniami trafiła do szpitala. Patrząc na zapis kamer miejskiego monitoringu, aż trudno uwierzyć, że nic poważnego jej się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za przewinienie czeka go również sprawa w sądzie.

KPP Garwolin/oprac. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama