reklama

Potrącenie na pasach w centrum Garwolina [wideo]

Opublikowano: 13 styczeń 2023, 10:48 Kategoria Aktualności
policjawypadekpotrącenie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

23-letni kierowca potrącił przechodzącą na zielonym świetle 42-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala, a sprawca wypadku stanie przed sądem.

Pieszy na przejściu nie może być zaskoczeniem dla kierującego – powinien o tym pamiętać każdy kierowca. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych w miejscu, w którym powinni oni czuć się bezpiecznie - na oznakowanym przejściu. Takie zdarzenie miało miejsce w centrum Garwolina na ulicy Kościuszki. Niebezpieczną sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

 

reklama


- Garwolińscy policjanci nieustannie apelują o ostrożność na drogach: do kierujących o dostosowanie prędkości do natężenia ruchu, pory dnia i panujących warunków atmosferycznych, a także rozważną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Pieszym przypominamy o tym, aby przed wejściem na przejście upewnili się, że mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, ale także, aby byli czujni znajdując się już na pasach oraz o noszenie elementów odblaskowych, które zdecydowanie zwiększają ich widoczność na drodze - informuje  mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Do apeli o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych nie zastosował się jednak młody, 23-letni kierowca, który kilka dni temu jechał ulicą Długą i skręcając w ulicę Kościuszki na wyznaczonym przejściu, potrącił przechodzącą tamtędy na zielonym świetle 42-letnią kobietę. Poszkodowana nie miała żadnej możliwości ucieczki. Z obrażeniami trafiła do szpitala. Patrząc na zapis kamer miejskiego monitoringu, aż trudno uwierzyć, że nic poważnego jej się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Za naruszenie zasad bezpieczeństwa na drodze policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za przewinienie czeka go również sprawa w sądzie.

KPP Garwolin/oprac. red.


Komentarze  

+5 #2 Pendolino i pytaniaWojtek63 2023-01-14 14:33
Prędkość jak Pendolino na CMK.
Co ciekawe brak w tym poście zazwyczaj standardowej informacji ,, kierowca był trzeźwy''

A jeśli był trzeźwy to pytanie No1 brzmi :
Ktoś badał jego trzeźwość ? :-)

Pytanie No 2 brzmi:
Czy był naćpany ???

Pytanie No 3 brzmi:
Czy ktoś zbadał go na zawartość środków odurzających ?

A jeśli nie był naćpany i był trzeźwy to pytanie brzmi:

Którego garwolińsko- powiatowego prominenta synek tak fajnie ,,bierze zakręty'' ?

No i pytanie No 4.
Było wykroczenie drogowe, czyli mandat ,,z urzędu'' i punkty. Koniec kropka. A tu nie ma mandatu, a jest sprawa sądowa.
Pewnie kierowca nie przyjął mandatu.
Takie ma prawo.

Zapewne Sąd w ciągu najbliższych 5 lat :-) orzeknie czyją winą była ta ,,KOLIZJA'' jak w swoich raportach opisali to garwolińscy powiatowi milicjanci.

I zapewne niedługo okaże się, czyj synek tak fajnie i zgrabnie kasuje pieszych :-)
Cytować
+11 #1 to nie kolizjabedok 2023-01-13 18:09
Ja tu widzę usiłowanie zabójstwa. Ten samochód wyraźnie przyspiesza bezpośrednio przed uderzeniem w pieszego zamiast hamować.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama