reklama

Sprawdzali przejście, na którym potrącono 12-latka

Opublikowano: 18 listopad 2022, 14:13 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci ruchu drogowego zwracają uwagę na to, jakie jest otoczenie drogi w miejscach, gdzie dochodzi do najpoważniejszych wypadków. Dlatego kiedy do takiego zdarzenia dochodzi policjanci przeprowadzają, w możliwie krótkim czasie, lustrację miejsca. Dzisiaj w miejscu potrącenia pieszego na przejściu przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie zebrał się specjalny zespół, by sprawdzić i ocenić funkcjonowanie organizacji ruchu i elementów infrastruktury drogowej na tym odcinku drogi.

Policjanci garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego w przypadku zaistnienia wypadku drogowego za każdym razem zbierają specjalny zespół, który przeprowadza lustrację miejsca zdarzenia. W czynnościach udział biorą funkcjonariusze ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. W ich trakcie ustalane są warunki drogowe, rodzaj terenu i nawierzchni oraz jej stan podczas zdarzenia. Sprawdzane jest także oznakowanie.Jedna z takich lustracji odbyła się dzisiaj w miejscu niedawnego potrącenia pieszego na przejściu przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie.

Zespół ma na celu stwierdzenie, czy do wypadku doszło tylko i wyłącznie na skutek błędu uczestnika ruchu drogowego, czy też występowały w otoczeniu drogi inne czynniki, które miały związek z zaistnieniem wypadku lub przyczyniły się do powiększenia jego skutków, uwzględniając odcinek jezdni przed i za miejscem zdarzenia.

reklama


KPP Garwolin

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama