reklama

Sprzątała i okradała jednocześnie

Opublikowano: 03 październik 2022, 14:27 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolinkradzież
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kryminalni z Garwolina zatrzymali 46-letnią kobietę, która sprzątając dom mieszkańców miasta, regularnie ich okradała. Jak ustalili policjanci przestępczy proceder trwał od kilku lat. Z domu swoich pracodawców 46-latka wynosiła pieniądze, a nawet produkty spożywcze. Kobieta zdołała ukraść około 15 tysięcy złotych. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 46-letkę podejrzaną o liczne kradzieże. Policjanci ustalili, że od kilku lat kobieta zatrudniona była do sprzątania domu. Wykorzystując zaufanie swoich pracodawców, systematycznie ich jednak okradała. W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości, co do uczciwości zatrudnionej kobiety. Zauważyli, że od pewnego czasu z kieszeni ubrań, portfeli i innych miejsc w domu znikają pieniądze. Byli cierpliwi i dociekliwi, w związku z tym postanowili zainstalować ukryte kamery, zwrócone wprost na zagrożone miejsca. Szybko okazało się, że podejrzenia mieszkańców Garwolina były słuszne.

 

reklama


Pokrzywdzeni powiadomili policjantów, którzy pojechali na miejsce i zatrzymali nieuczciwą kobietę. 46-latka akurat kończyła pracę. Podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie banknoty, należące do pracodawców. Dotychczas funkcjonariusze ustalili, że łupem kobiety padły pieniądze w kwocie około 15 tysięcy złotych, artykuły spożywcze, takie jak kawa czy masło, a także kosmetyki i inne artykuły gospodarstwa domowego. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.

Zatrzymana kobieta została przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama