reklama

Chciał sprzedać opony. Stracił 500 zł

Opublikowano: 03 październik 2022, 10:02 Kategoria Aktualności
policjaoszustwoinernet
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Przestępcy ciągle wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych czy też przesyłają linki do fałszywych stron banku. Tym razem w ich sidła wpadł 35-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który chciał sprzedać opony. Zamiast otrzymać wpłatę na swoje konto, stracił kilkaset złotych.

Do garwolińskich policjantów zgłosił się 35-latek, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna na portalu aukcyjnym wystawił na sprzedaż opony do samochodu. Po niedługim czasie odezwała się do niego osoba zainteresowana zakupem. Rzekomy kupiec wysłał wiadomość z linkiem, za pomocą którego miał potwierdzić otrzymanie przelewu. Kiedy w niego kliknął, został przekierowany na stronę łudząco przypominającą witrynę jego banku. Po zalogowaniu podał hasła jednorazowe osobie podającej się za konsultanta. Wtedy 35-latek sprawdził swoje konto i okazało się, że zamiast wpłaty stracił ponad 500 złotych. Pokrzywdzony powiadomił o tym fakcie policjantów.

Jak nie dać się oszukać w przypadku kupna/sprzedaży na portalach aukcyjnych? Bądź czujny, gdy otrzymasz wiadomość od kupującego/sprzedającego poza portalem aukcyjnym - nie finalizuj transakcji poza portalem (przez wiadomości mailowe, sms-y i komunikatory). Nie podawaj danych do logowania do konta bankowego, numeru karty płatniczej, ani kodu CVV2/CVC2, który jest nadrukowany obok podpisu. Czytaj każdą wiadomość z kodem autoryzacyjnym, którą dostajesz z banku. Zwracaj uwagę na pisownię w wiadomościach – błędy i literówki mogą świadczyć o próbie oszustwa. Nie ulegaj próbom wywarcia na Tobie presji czasu i pośpiechu!

reklama


KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama