reklama

Karetka na dyskotece. 13-latka z promilami!

Opublikowano: 03 październik 2022, 10:02 Kategoria Aktualności
życzyngmina trojanówpolicjaalkoholdyskoteka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ten wyskok nastolatków mógł zakończyć się tragicznie. Czworo 13-latków na szkolnej dyskotece w Życzynie (gm. Trojanów) było pod wpływem alkoholu. Procentowy trunek z domu przyniósł jeden z nich. Do najbardziej pijanej uczennicy wezwano karetkę pogotowia.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 29 września. - Policjanci zostali poinformowani przez dyrektora szkoły o tym, że podczas szkolnej dyskoteki uczniowie prawdopodobnie spożywali alkohol. Z ustaleń policjantów, którzy interweniowali na miejscu wynika, że alkohol przyniosła jedna z uczennic, która zabrała go z domu bez wiedzy rodziców. Policjanci stwierdzili, że czworo uczniów w wieku 13 lat znajdowało się pod działaniem alkoholu – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Jedna z nieletnich, która miała w organizmie prawie dwa promile alkoholu, wymagała pomocy medycznej. Została zabrana do szpitala z podejrzeniem zatrucia. Pozostali uczniowie mieli w organizmie po około 0,5 promila alkoholu. Nieletni zostali przekazani rodzicom. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

reklama


Policja przypomina, że spożywanie alkoholu przez nieletnich może świadczyć o ich demoralizacji, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla zdrowia i może być groźne nawet dla życia młodych osób.

red.

fot. SP Życzyn


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama