reklama

Profilaktyka niechronionych uczestników ruchu drogowego

Opublikowano: 30 wrzesień 2022, 14:12 Kategoria Aktualności
policjatrojanówdzieci
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

O tym jak ważne jest propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze doskonale wiedzą garwolińscy policjanci. Dlatego spotykają się z najmłodszymi, którzy najczęściej są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiadać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ostatnich dniach takie spotkania zrealizowali policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowy gminy Trojanów.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych w widocznym miejscu i jak bardzo wpływają one na poprawę widoczności na drodze. Dzieci szczególnie chętnie wysłuchały rad jak bezpiecznie poruszać się na ich ulubionych rowerach, hulajnogach i deskorolkach. Pod okiem policjantów uczyły się, jak korzystać z przejść dla pieszych i na jakie znaki zwracać uwagę.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci apelują do dorosłych, aby nosili odblaski i dali dobry przykład swoim dzieciom. Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań.

reklama


KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama