reklama

Nie zatrzymał się do kontroli. Podawał się za inną osobę, bo nie miał prawa jazdy

Opublikowano: 30 wrzesień 2022, 14:07 Kategoria Aktualności
kontrolapolicjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kierujący fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Po zatrzymaniu wprowadził w błąd policjantów, co do swojej tożsamości, jednak funkcjonariusze szybko ustalili jego prawdziwe dane. Teraz ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania 36-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj o godz. 11:30 policjanci ruchu drogowego w Garwolinie na ulicy Aleja Legionów postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego fiatem. Kierowca auta zignorował sygnały obligujące go do zatrzymania i pojechał dalej. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, wjechał na jedną z posesji. Policjanci obserwując zachowanie kierowcy natychmiast pojechali za nim. Podczas legitymowania mężczyzna podał nie swoje dane, jednak za pomocą policyjnych systemów funkcjonariusze szybko ustali, że mija się z prawdą. W trakcie kontroli mundurowi ustalili tożsamość kierowcy fiata. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu one zatrzymane za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu.

36-latek za popełnione wykroczenia w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara aresztu, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

reklama


KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama