reklama
reklama
reklama

Policjanci edukują

Opublikowano: 22 wrzesień 2022, 07:12 Kategoria Aktualności
policjagarwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Spotkania z najmłodszymi to nieodzowny element codziennej służby garwolińskich policjantów. Doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedzialnego zachowania poza szkołą jest wrzesień i początek roku szkolonego. Wczoraj policyjna profilaktyk przeprowadziła takie spotkanie w przedszkolu w Sobolewie, a dzisiaj dzielnicowa i policjant ruchu drogowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie.

Głównym celem wrześniowych spotkań policjantów z dziećmi jest przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego zachowania nie tylko na drodze, ale także w szkole czy w domu. Zajęcia dostosowywane są do wieku i możliwości uczniów. W trakcie spotkań tematy, które są poruszane, zależą w dużej mierze od samych dzieci i zadawanych przez nie pytań. To dzięki ich otwartości policjanci mogą dostosować przekaz, aby zawierał jak najwięcej istotnych treści.

W tym tygodniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie wysłuchały, jak należy jeździć w aucie oraz zachowywać się na drodze. Po zakończonej rozmowie mogły wykorzystać tę wiedzę w terenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od funkcjonariuszy elementy odblaskowe, by zwłaszcza teraz – jesienną porą, być bardziej widocznym na drodze i poprawić w ten sposób własne bezpieczeństwo. Działania wpisały się w akcję "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Te przedsięwzięcia organizowane są w ramach ogólnopolskich działań "Bezpieczna droga do szkoły" i jednocześnie wiążą się z działaniami ROADPOL SAFETY DAYS, koordynowanymi przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Wczoraj podobne spotkanie przeprowadzono w przedszkolu w Sobolewie. Wszystkich spotkań na terenie całego powiatu od początku września było już kilkadziesiąt.

reklama


KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
reklama