reklama
reklama
reklama

14-latek ukradł rower... „dla żartu”

Opublikowano: 18 sierpień 2022, 11:30 Kategoria Aktualności
kradzieżgarwolinnastolatekpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W ostatnim czasie policjanci z Garwolina otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Skuteczne działania funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego doprowadziły do odzyskania jednośladów i zatrzymania sprawców. 42-latek usłyszał zarzut kradzieży, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 14-latka zadecyduje sąd rodzinny, któremu funkcjonariusze przekazali materiały sprawy.

Policjanci z garwolińskiej komendy przyjęli dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów, do których doszło 10 i 11 sierpnia w Garwolinie. Jeden z rowerów był pozostawiony przed placówką handlową, a drugi przy obiekcie usługowym. Wartość skradzionych jednośladów właściciele oszacowali na kwotę 1000 i 1100 zł.

Sprawami kradzieży zajęli się kryminalni z Garwolina. W efekcie podjętych działań policjanci ustalili sprawców. Jednym z nich był 14-latek, który tłumaczył, że zabrał rower w ramach żartu. W drugim przypadku kradzieży dokonał 42-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Policjanci odzyskali oba jednoślady, które wróciły do właścicieli.

reklama


42-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Całość materiałów w sprawie nieletniego została już przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Policja przypomina. Rowery pozostawione na tzw. „chwilkę” bez żadnych zabezpieczeń i nadzoru to zachęta dla złodzieja. Żeby zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. na klatce schodowej czy pod sklepem.

KPP Garwolin

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
reklama