reklama
reklama
reklama

Policyjne patrole na wodzie

Opublikowano: 17 sierpień 2022, 14:59 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Funkcjonariusze policji patrolują nie tylko drogi. Policjanci, pełniący służbę w łodzi policyjnej, w upalne dni mają ręce pełne pracy. Od początku wakacji systematycznie pełnią wodne patrole, by dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze patrolują rzekę Wisłę i zwracają uwagę na wszelkie niebezpieczne zachowania.

Garwolińscy policjanci z Ogniwa Patrolo-Interwencyjnego, oddelegowani do działań na wodzie, od początku sezonu letniego podejmują różne interwencje na akwenach i terenach przywodnych.

 

reklama


- Policyjni wodniacy posiadają uprawnienia stermotorzysty oraz specjalne uprawnienia ratowników wodnych. Ich zadaniem jest między innymi sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego oraz dbanie o bezpieczeństwo wszystkich, którzy wypoczywają nad wodą. Jeśli zachodzi taka potrzeba funkcjonariusze sprawdzają łodzie pod kątem rejestracji, obowiązkowego wyposażenia, trzeźwości użytkowników, uprawnień do kierowania łodzią i do amatorskiego połowu ryb - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

KPP Garwolin/oprac. red

fot. KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama
reklama