reklama
reklama
reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 03 sierpień 2022, 07:26 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 do 31 lipca.

  

Pożar sadzy

reklama


25 lipca. Przed godz. 4 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Pilawie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz podaniu proszku gaśniczego przez wyczystkę do komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar zboża

25 lipca. Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Zabruzdy pali się zboże na pniu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP.

Pożar lasu

26 lipca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Nowiny Sobolewskie. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię. Podczas dogaszania i przelewania pogorzeliska spadły intensywne opady deszczu, co ułatwiło działania gaśnicze. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar rżyska

26 lipca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Wola Korycka pali się rżysko. Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody na palącą się powierzchnię. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę udział brały trzy zastępy OSP.

Urwana oś

26 lipca. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Ostrożeń, gdzie w przyczepce ciągniętej przez samochód osobowy urwała się oś. Przewożony ładunek w postaci drewna rozsypał się na drogę ekspresową. Działania straży pożarnej polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia trwały ponad jedną godzinę.

Wypadek motocykla

28 lipca. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Słup Pierwszy doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby jadące motocyklem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wyłączenie drogi z ruchu oraz udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji trwającej trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama