reklama
reklama
reklama

Zaczęli remont ważnej drogi powiatowej

Opublikowano: 02 sierpień 2022, 09:45 Kategoria Aktualności
maciejowicepowiatdrogipolski ład
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Ruszyły prace przy remoncie drogi powiatowej z Maciejowic w kierunku Łaskarzewa. To najdłuższy odcinek traktu, który uda się przebudować dzięki środkom z Polskiego Ładu.

31 mln zł – warta jest umowa na przebudowę infrastruktury drogowo-mostowej na drogach powiatowych. Ponad 17 mln zł samorząd otrzymał z Polskiego Ładu. Dwuletnia inwestycja jest w trakcie realizacji i obejmuje 20 km dróg oraz most na przepuście w Goniwilku (gm. Żelechów). W tym roku rozpoczęto prace na ośmiu odcinkach. W przyszłym ruszy przebudowa dróg w Mrokowie (gm. Trojanów – 3,1 km) oraz Puznówce (gm. Pilawa – 2,3 km).

Wczoraj uroczyście rozpoczęto prace na najdłuższym odcinku. Roboty są prowadzone na odcinku 7,4 km od Maciejowic, przez Polik i Pogorzelec, do granicy z gminą Łaskarzew. 10-milionowe zadanie prowadzone jest etapami, więc kierowców czekają utrudnienia.

reklama


W spotkaniu wzięli udział m.in. senator Maria Koc, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Marek Ziędalski, przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, radni powiatowi Michał Jaworski, Krzysztof Łapacz, Jan Tywanek, Krzysztof Ośka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jonczak, wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski, przewodniczący rady gminy Maciejowice Jacek Łoskot, przedstawiciel wykonawcy robót, mieszkańcy gminy Maciejowice.

łk


Komentarze  

+4 #4 ParolPiotr 2022-08-02 23:08
Brawo. Brawo.. A na drodze z Żabienca na Dąbrowę musi ktoś zginąć żeby coś ruszyło.
Cytować
+6 #3 !!!Janek 2022-08-02 19:52
[quote name="Kaźmierz" ]Jako wiceprzewodnicz ący Rady Powiatu Garwolińskiego brałem udział w uroczystości. A kogo to obchodzi Kaźmirzu
Cytować
+8 #2 inwestycjesamorządowiec 2022-08-02 15:30
Jak widać powstaje nowa świecka tradycja dot. inwestycji: 1. informacja o zakwalifikowani u wniosku o dotacji, 2)prezentacja tablic z dotacja, 3)podpisanie umowy, 4)rozpoczęcie inwestycji 5) gospodarska wizytacja ,7)informacja o zakończeniu ,8) uroczyste otwarcie połączone z poświęceniem i poczśtunkiem. Mam tylko pytanie : to kiedy ci ludzie pracują bo to przecież nie tylko ta inwestycja
Cytować
-8 #1 byłem, widziałem, pozowałemKaźmierz 2022-08-02 15:10
Jako wiceprzewodnicz ący Rady Powiatu Garwolińskiego brałem udział w uroczystości.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama