reklama
reklama
reklama

Wakacyjne zmiany w parafiach

Opublikowano: 26 czerwiec 2022, 10:27 Kategoria Aktualności
zmiany w parafiachgarwolinkościół
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. W parafiach na terenie powiatu garwolińskiego doszło do trzech zmian na stanowiskach proboszczów oraz kilku wśród wikariuszy.

Jak już wcześniej informowaliśmy ks. kan. Jerzy Janowski (proboszcz parafii Miętne) przechodzi na emeryturę. Przez najbliższy rok będzie egzorcystą diecezjalnym w Siedlcach. Na czele parafii Miętne stanie ks. kan. Jerzy Przychodzeń, który do tej pory kierował parafią w Marianowie. Nowym proboszczem parafii w Marianowie zostanie z kolei ks. kan. Andrzej Duklewski (poprzednio proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Szóstce).

Zmiany także w Gocławiu, gdzie obecny proboszcz ks. Kazimierz Momont będzie kierował parafią w Zarzeczu Łukowskim, a jego miejsce zajmie ks. Marek Kujda (poprzednio proboszcz w Motwicy).

reklama


Do kilku zmian doszło na poziomie wikariuszy. Z Garwolina do Radzynia Podlaskiego przenosi się ks. Krzysztof Banasiuk, którego miejsce w kolegiacie zajmie Kamil Frączek (poprzednio parafia w Łukowie).  Zmiany także w KLO. Z funkcji prefekta został zwolniony ks. Karol Nasiłowski (mianowany wikariuszem w Woli Uhruskiej), którego miejsce zajmie ks. Jakub Przygrodzki (poprzednio parafia we Włodawie)

Nowym wikariuszem w Górznie zostanie ks. Dariusz Czajka (poprzednio parafia Łuków), który zajmie miejsce ks. Mariusza Nejranowskiego (przeniesiony do Białej Podlaskiej). Biskup siedlecki do Zbuczyna skierował ks. Grzegorza Matysiaka z Pilawy, którego zastąpi ks. Robert Daszczuk z parafii w Międzyrzecu Podlaskim. Roszada także w Trąbkach, gdzie do Paszenek odchodzi ks. Robert Sierociuk, a jego miejsce zajmie ks. Marcin Janowski z parafii w Piszczacu.

Ks. Sławomir Gnyszka został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie. Jego miejsce zajmie ks. Kamil Stańczuk (poprzednio parafia w Tucznej).

Z Maciejowicami żegna się ks. Krzysztof Nowachowicz (przeniesiony do Parczewa). Nowym wikariuszem nad Wisłą zostanie ks. Mateusz Sudewicz (poprzednio parafia Osieck).

Duże zmiany w Żelechowie, gdzie po urlopie zdrowotnym wraca ks. Krzysztof Korolczuk, a nowym wikariuszem zostanie ks. Mariusz Rompa (poprzednio parafia w Siedlcach). Do Międzyrzecza Podlaskiego odchodzi ks. Leszek Mućka. Nowe wyzwanie przed ks. Marcinem Chruścielem, który został mianowany prezesem Fundacji Pamięci Unitów Podlaskich „Arka”, prezesem Zarządu Fundacji Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo-Duszpasterskie „ARKA” oraz dyrektorem Diecezjalnego Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego „ARKA” w Siedlcach.

Ponadto biskup dokonał trzech pojedynczych zmian. Do parafii w Parysowie oddelegował ks. Łukasza Sawickiego (poprzednio parafia Parczew), do posługi w Wildze ks. Łukasza Iwańca (poprzednio parafia w Łukowie). Z parafii w Korytnicy Łaskarzewskiej do Kłoczewa przechodzi ks. Grzegorz Bindziuk.

łk

 


Komentarze  

-3 #1 Ks. BindziukWierny 2022-06-26 10:54
Z księdzem Grzegorzem to na odwrót, z Korytnicy idzie do Kłoczewa
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama