reklama
reklama
reklama

Gm. Wilga: Podwójne zaskoczenie wójt

Opublikowano: 22 czerwiec 2022, 13:58 Kategoria Aktualności
wilgagmina wilgabogumiła głaszczka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

- Jestem pozytywnie zaskoczona – mówi wójt gminy Wilga Bogumiła Głaszczka o rezultacie głosowań w sprawie wotum zaufania oraz udzielenia absolutorium.

Podczas wczorajszej sesji rady gminy, miejscowi samorządowcy podjęli uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania wójt oraz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Za pierwszą uchwałą było ośmiu radnych, czterech wstrzymało się od głosu. Druga została podjęta dziewięcioma głosami za przy trzech wstrzymujących.

Wynik obu głosowań był zaskoczeniem dla wójt. Korzystne dla włodarz decyzje podjęli radni spoza jej własnego komitetu. Trzeba pamiętać, że w ubiegłym roku Bogumiła Głaszczka nie otrzymała wotum zaufania, podobnie jak w 2019 roku. – Jestem pozytywnie zaskoczona wynikami głosowań – przyznaje w rozmowie z nami wójt. – Byłam przekonana, że oba głosowania zakończą się nie po mojej myśli. Niektórzy radni zauważyli, że nie tędy droga, jeśli chodzi o rozwój gminy. Mam nadzieję, że będzie to nowe otwarcie i końcówka kadencji będzie przebiegać w atmosferze współpracy – zaznacza.

reklama


łk

fot. arch.


Komentarze  

0 #1 radajan 2022-06-25 06:45
W końcu radni poszli po rozum do głowy.Miejmy nadzieję,że przestanie rada być zdominowana przez pewne trzy osoby i zacznie współpracować z panią wójt.Bo wcześniej to robili to jak im wspomniane trzy osoby mówiły.Czas w końcu zacząć działać a nie przeszkadzać.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama