reklama
reklama
reklama

Gm. Parysów: Pieniądze na most w Kozłowie

Opublikowano: 23 czerwiec 2022, 07:17 Kategoria Aktualności
gmina parysówmost
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Budowy i przebudowy dróg gminnych i powiatowych, modernizacja pracowni gastronomicznej w Łosicach, świetlicy wiejskiej w Skrzeszewie czy remont mostu na rzece Świder, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie siedleckim dofinansowanie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma 16 lokalnych inwestycji, w tym jedna na terenie powiatu garwolińskiego.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, władze Mazowsza po raz kolejny wspierają samorządy lokalne w realizacji projektów infrastrukturalnych. – „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to nasz największy program wsparcia. Potrzeby są ogromne. To nie tylko dofinansowanie do budowy i rozbudowy sieci dróg gminnych i powiatowych, ale także środki na tworzenie nowych i modernizacje już istniejących świetlic wiejskich, budowę strażnic czy mostów. Dziś wspieramy kolejnych 115 inwestycji, spośród których 16 realizowanych będzie na terenie subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną 34 inwestycje dotyczące modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 7 – projektów kulturalnych, 18 – edukacyjnych oraz 56 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej. Wsparcie w wysokości ponad 28 mln zł otrzyma także 16 projektów z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

reklama


Jedna przeprawa będzie remontowana w gminie Parysów. Samorząd otrzymał 120 tys. zł na modernizację przeprawy w rzece Świder w Kozłowie.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama