reklama
reklama
reklama

Nie tylko Złote Gody w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 22 czerwiec 2022, 10:37 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyzłote gody
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Wyjątkowe pary z gminy Miastków Kościelny świętowały złote, szmaragdowe i diamentowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał 10 małżeństwom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, które w jego imieniu wręczał wójt Jerzy Jaroń.

- Pokazujecie państwo swoją trwałość małżeństwa, swoją wieloletnią miłość. Trzeba troszkę tolerancji, miłość przede wszystkim, ale tolerancji, pewnego zrozumienia drugiej strony i ten związek wtedy naprawdę jest wspaniały i państwo jesteście tego przykładem - mówił wójt Jerzy Jaroń. Kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba podkreślała, że odznaczenia prezydenta RP są bardzo wyjątkowe, „przyznawane wyjątkowym ludziom, którzy przez ostatnie 50 lat dawali nam przykład, że jeżeli nawet drobne nieporozumienia łatwo załagodzić, nie należy się poddawać i z siebie rezygnować, warto naprawiać”. Wicestarosta garwoliński Marek Ziędalski zaakcentował, że tak długi staż małżeński z pewnością miał lepsze i gorsze dni, jak to w życiu bywa.

- Te 50, 60 lat owocowały również w takie radosne wydarzenia, jak wychowanie dzieci, wnuków i za to serdecznie, w imieniu samorządu powiatowego dziękuję. Myślę, że największym podziękowaniem są medale prezydenckie, bo jest to docenienie przez państwo polskie waszego trudu wychowania dzieci, podziękowanie za tą piękną wartość, jaką jest rodzina - artykułował wicestarosta. W imieniu Rady Gminy Miastków Kościelny, jubilatom życzenia złożył przewodniczący Marcin Zając.

reklama


- Przeżywając ten czas jubileuszu, jesteście wierni swojej przysiędze złożonej przed Bogiem sobie nawzajem, że w tej miłości wytrwaliście i trwacie nadal. Niech ona w was się pomnaża, abyście otoczeni miłością swoich bliskich, dzieci, wnuków, przeżywali kolejne lata - podkreślał duchowny.

Jubilaci mówili, że dla nich najważniejsza w życiu jest miłość, wyrozumiałość i rodzina. Państwo Jan i Janina Salwowie wychowali 12 dzieci, mają już 33 wnucząt i prawnuka w drodze. - Trzeba, żeby w zgodzie żyć i jedno drugiego powinno wspierać, musi być błogosławieństwo Pana Boga, bo bez tego trudno byłoby żyć...- mówią.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, na wniosek wójta gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Otrzymali je: Łucja i Tadeusz Żaczkowie, Helena i Walerian Deresowie, Elżbieta i Janusz Wielgoszowie, Krystyna i Jerzy Chudzikowie, Janina i Jan Salwowie, Zofia i Henryk Owczarczykowie, Barbara i Henryk Misztowie, Alina i Henryk Komorowscy, Bernadeta i Kazimierz Odziemczykowie, Krystyna i Henryk Konarzewscy, Szmaragdowe gody (55 lat) obchodzili: Stanisława i Jan Ciecierscy, Teresa i Henryk Mochowie, Teresa i Stanisław Tomaszewscy. Diamentowe gody (60 lat) świętowali Halina i Stefan Żbikowscy, Marianna i Stanisław Jaroniowie, Teresa i Zdzisław Markowie, Krystyna i Ryszard Żendalscy.

Oprócz medali jubilatów obdarowano kwiatami i kocami. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana, tortu, pamiątkowych zdjęć oraz tradycyjnego „sto lat”. W uroczystości udział wzięli ponadto sekretarz gminy Sławomir Rusak, skarbnik gminy Elżbieta Sitek, kierownik USC Joanna Rogala. Gratulacje jubilatom przesłała senator Maria Koc.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama