reklama

Prosił o pieniądze na alkohol. Teraz zapłaci grzywnę

Opublikowano: 09 czerwiec 2022, 17:40 Kategoria Aktualności
sobolewalkoholpolicjasklep
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Mężczyzna zaczepiał i nagabywał klientów sklepu o pieniądze na alkohol. Gdy mu odmawiali obrażał ich. Zachowanie natarczywego 60-latka złagodzili dopiero interweniujący policjanci. Teraz będzie musiał zapłacić grzywnę.

Wczoraj po godz. 20 na numer alarmowy zadzwoniła pracownica jednego ze sklepów w Sobolewie. Kobieta poinformowała policjantów, że w markecie pojawił się pijany mężczyzna, który chciał od klientów pieniądze na alkohol i nie reagował na prośby o opuszczenie sklepu. Policjanci z miejscowego posterunku przyjechali na miejsce, ale mężczyzny już tam nie było. Mundurowi ustalili jego rysopis i po niedługim czasie go namierzyli. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec gminy Sobolew popełnił także inne wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej. 60-latek został ukarany mandatami w łącznej wysokości 700 zł.  

Policja przypomina, że żebranie w miejscu publicznym jest wykroczeniem. Ponadto osoba, która żebrze w sposób natarczywy tj. polegający na wypraszaniu jałmużny, wielokrotnym zaczepianiu przechodniów, obrzucaniu ich wyzwiskami jeżeli nie ofiarują jałmużny, może podlegać nawet karze aresztu albo ograniczenia wolności.

reklama


KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama