reklama
reklama
reklama

Olaf znów walczy! I potrzebuje naszej pomocy! [aktualizacja]

Opublikowano: 27 maj 2022, 11:24 Kategoria Aktualności
zbiórka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Miał być bal, jest kolejna walka o życie! - takimi słowami rozpoczyna się historia Olafa Jaworskiego na stronie internetowej zbiórki. Młody mieszkaniec Garwolina już raz pokonał białaczkę, ale teraz, po 10 latach, podstępna choroba wróciła. Mamy tylko tydzień, żeby uzbierać potrzebną do leczenia kwotę!

- 2012 to był dla nas pamiętny rok. Dał nam w kość i to porządnie. Była wiosna jak teraz, dziesięć lat temu. Dokładnie dziesięć. Już prawie zapomnieliśmy. Już się otrząsnęliśmy. Ale jak się okazuje, los znowu rzucił kością i wskazał na naszą rodzinę... Gdy wszystko się zaczęło, mój syn Olaf miał 6 lat. Przywitaliśmy wtedy wczesną wiosnę jak Wy wszyscy. Z ogromną radością, że wkrótce truskawki, czereśnie i że znowu będzie można rowery odkurzyć. Niestety los zrobił dziecięcą wyliczankę i wskazał na nasze dziecko.

Jednego dnia Olaf biegał za pierwszymi motylami, a chwilę później leżał na oddziale hematologii, walcząc o życie. Ostra białaczka szpikowa... Wszyscy znamy to z migawek. Te dzieci z podłączonymi kroplówkami, z fryzurą na rekruta. Uwierzcie mi jednak, że to prawdziwi żołnierze walczący o swoje życie. Walczą przez długie miesiące, cierpliwie znosząc, co przygotował dla nich los. Chciałem być dla niego tarczą, wierząc, że obronie go przed każdym zagrożeniem. Ale kto bierze pod uwagę taki obrót spraw... Minęło 10 lat. Choroba wróciła, znowu wiosną i znowu Olaf ma fryzurę na rekruta. Miał być bal półmetkowy i najfajniejsze wakacje w życiu. Jest kolejna bitwa. On ma tylko szesnaście lat! I znowu walczy! Walczy najmocniej, jak potrafi. Potrzebuje jednak naszego wsparcia - pisze na stronie internetowej zbiórki Darek, tata Olafa.

reklama


NFZ wydało decyzję o odmowie refundacji leku, który miał być szansą dla Olafa. Potrzebna jest kwota 70 tys. zł, którą trzeba uzbierać w tydzień!

- Niestety nie dysponujemy taką kwotą. Dlatego błagam o Twoją pomoc! Podaruj Olafowi choćby złotówkę - prosi tata.

Link do zbiórki

Aktualizacja, 28 maja, godz. 8. Wystarczyło niespełna 24 godzin, aby zebrać całą kwotę. Licznik zbiórki 100% osiągnął wczoraj po godz. 22.

siepomaga.pl/oprac. red.

fot. siepomaga


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama