reklama

1,5 mln zł na rozwój bazy sportowej w powiecie garwolińskim

Opublikowano: 25 maj 2022, 14:09 Kategoria Aktualności
boiskogończycesobolewmiastków kościelnyuningórznołaskarzewtrąbkipilawagmina garwolinsulbinykępa celejowskawola żelechowskażelechówwilga
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 41 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację 189 inwestycji sportowych z czego 44 z regionu siedleckiego. Samorządy powiatu garwolińskiego pozyskał 1,5 mln zł na 9 inwestycji.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, z roku na rok obiektów sportowych na Mazowszu jest coraz więcej. – Mazowszanie potrzebują miejsc do uprawiania aktywności fizycznej. Jak wiadomo sport to zdrowie, a my inwestujemy w zdrowie naszych mieszkańców. Pomagamy budować i remontować obiekty sportowe, bo chcemy aby wszyscy mieli równy dostęp do takich miejsc – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie w wysokości 8 mln zł trafi na realizację 44 inwestycji.

reklama


– Zainteresowanie programem było ogromne. Wpłynęło do nas ponad 250 wniosków. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było bardzo dużo ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Podjęliśmy więc decyzję o zwiększeniu środków i w tym roku na realizację inwestycji sportowych przeznaczamy rekordowe 41 mln zł – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Lista dofinansowanych projektów w powiecie garwolińskim:

  • modernizacja kompleksu sportowego w miejscowości Unin, gmina Górzno – 150 tys. zł;
  • modernizacja infrastruktury boiska sportowego w Gończycach – 240 tys. zł;
  • remont obiektów sportowych w miejscowości Głosków – 100 tys. zł;
  • budowa toru sprawnościowego przy Zespole Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie – 74,9 tys. zł;
  • modernizacja boiska sportowego w Miastkowie Kościelnym – 250 tys. zł;
  • rekreacyjny obiekt małej architektury lokalizowany w miejscu publicznym, budowa toru rowerowego typu pumptrack w Sulbinach, gmina Garwolin – 150 tys. zł;          
  • budowa boisk do piłki nożnej w Trąbkach – 300 tys. zł;
  • remont sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kępie Celejowskiej – 97 tys. zł;
  • budowa boiska wielofunkcyjnego w Woli Żelechowskiej – 150 tys. zł;

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama