reklama
reklama
reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 24 maj 2022, 10:21 Kategoria Aktualności
kronika strażackastrażPSP
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 16 do 22 maja.

 

Pożar sadzy

reklama


18 maja. Po godz. 2 w miejscowości Izdebno Kolonia doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu proszku gaśniczego do komina, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie strącono pozostałości sadzy i usunięto je na zewnątrz. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Wypadek na obwodnicy

19 maja. Po godz. 13 na obwodnicy Garwolina doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Samochód w rowie na S17

21 maja. Po godz. 5 na trasie S17 w miejscowości Trojanów samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Wypadek w Górkach

21 maja. Przed godz. 11 w Górkach doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedna godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Kolizja dwóch aut

21 maja. Przed godz. 12 w Sulbinach doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu udział brał jeden zastęp PSP.

Pożar sadzy

21 maja. O godz. 12 w Damianowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i podaniu proszku gaśniczego do komina, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie strącono pozostałości sadzy. W akcji udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Wypadek w Puznówce

21 maja.  Po godz. 15 na trasie S17 w miejscowości Puznówka doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu dachu w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych, w celu wykonania dostępu do osoby poszkodowanej, którą po ewakuacji z pojazdu przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Następnie odłączono zasilanie w pojazdach oraz dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar w Cyganówce

21 maja. Przed północą w miejscowości Cyganówka doszło do pożaru domku letniskowego. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem zastępów straży, nie odnosząc obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody na płonący obiekt, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP i cztery zastępy OSP.

LPR w Łaskarzewie

22 maja. Przed godz. 9 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Łaskarzewa, w celu udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy choremu mężczyźnie, do czasu przybycia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ponadto mężczyznę przeniesiono do śmigłowca. Działania trwały ponad dwie godziny.

Pożar sadzy

22 maja. Po godz. 13 w Celinowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i podaniu proszku gaśniczego do komina, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Wypadek w Garwolinie

22 maja. Przed godz. 15 w Garwolinie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama