reklama

Dzień Strażaka na 30-lecie formacji

Opublikowano: 21 maj 2022, 08:45 Kategoria Aktualności
dzień strażakagarwolinstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Komendzie Powiatowej PSP w Garwolinie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka oraz jubileuszu 30-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej.

Wczoraj w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przedstawicielowi mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Sławomirowi Jędrych. Następnie wprowadzono sztandar Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie oraz odegrano hymn narodowy.

Z uwagi na fakt, iż w 2022 roku przypada jubileusz trzydziestolecia powołania Państwowej Straży Pożarnej, jako zawodowej, umundurowanej i wyposażonej w specjalistyczny sprzęt formacji, przeznaczonej do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie oraz Starosty Powiatu Garwolińskiego przekazane zostały medale okolicznościowe przyznane przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego nadbryg. Jarosława Nowosielskiego.

reklama


Ponadto w uznaniu za zasługi na rzecz organizacji, funkcjonowania i rozwoju systemu ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa, ochrony ludności i obrony cywilnej, okolicznościowym Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej odznaczony został jeden funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie.

Dzień Strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, w związku z tym punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie awansów na wyższe stopnie służbowe. Lista awansowanych dostępna jest w tym tekście (Awanse na Dzień Strażaka). W imieniu awansowanych podziękowania złożył mł. bryg. Wojciech Krupa.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie zadań służbowych, w szczególności w ramach pomocy udzielanej uchodźcom z Ukrainy przyznał również nagrody pieniężne pięciu strażakom Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie.

Następnie zaproszeni goście (parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych, organizacji społecznych) pogratulowali awansowanym, wyróżnionym i odznaczonym oraz złożyli życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka dla wszystkich strażaków z powiatu garwolińskiego.

Uroczystość zakończył st. bryg. Krzysztof Tuszowski Komendant Powiatowy PSP, składając podziękowania wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz przedstawicielom służb współpracujących i sympatyzującym z ochroną przeciwpożarową.

KP PSP Garwolin

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama