reklama
reklama
reklama

Wypadek z udziałem rowerzysty. Nastolatek w szpitalu

Opublikowano: 10 maj 2022, 10:31 Kategoria Aktualności
rowerzystawypadekKPP Garwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem rowerzysty doszło wczoraj na ulicy Kościuszki w Garwolinie, gdzie kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu cykliście, poruszającemu się po wyznaczonej drodze dla rowerów. 16-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Słoneczna pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom. Na ulicach coraz częściej można spotkać zwolenników właśnie takiego środka transportu. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

reklama


- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mieszkaniec Garwolina, kierujący peugeotem, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, czyli z ulicy Olimpijskiej. 56-latek nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście, poruszającemu się po wyznaczonej ścieżce rowerowej ulicą Kościuszki w kierunku centrum miasta. 16-letni cyklista nie zdołał uniknąć zderzenia. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu rowerzysty do szpitala. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W kodeksie drogowym opisanych jest wiele sytuacji, w których kierujący powinien zachować szczególną ostrożność. Jedną z nich jest zbliżanie się do przejazdu dla rowerzystów. Jest to na tyle ważne, że rowerzysta w przeciwieństwie do kierowców samochodów i ich pasażerów, pozbawiony jest jakiejkolwiek technicznej ochrony m.in. pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych, czy samej karoserii pojazdu. Niestety w starciu z pojazdem, bezpośrednio narażone jest jego zdrowie i życie.

Garwolińscy policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo.

KPP Garwolin/oprac.red.

fot. ilu

 


Komentarze  

0 #2 Uwaga ! To hiena !Wojtek63 2022-05-13 12:07
Uwaga ! To typowa hiena !!!!

quote name="Dawid"]Pr oszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890
Cytować
0 #1 ddDawid 2022-05-11 16:47
Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama