reklama
reklama
reklama

31-latek obraził policjantów w internecie. Grozi mu rok więzienia

Opublikowano: 09 maj 2022, 09:46 Kategoria Aktualności
policjainternet
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zarzut znieważenia funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych usłyszał mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który zamieścił obraźliwy komentarz pod zdjęciami na portalu społecznościowym. 31-latkowi grozi kara do roku pozbawienia wolności.

W marcu br. na stronach internetowych pojawił się artykuł o wstąpieniu w policyjne szeregi nowych funkcjonariuszy. Mundurowi złożyli ślubowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie. Relacja z tego wydarzenia wraz ze zdjęciami ukazała się na portalu społecznościowym, gdzie została opatrzona obraźliwym komentarzem, skierowanym pod adresem policjantów widocznych na fotografiach. Wpis naruszał godność funkcjonariuszy, obniżał ich autorytet i miał na celu jedynie wyśmiać policjantów i im ubliżyć.

Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, policjanci prowadzili czynności w związku ze „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”. Zniewagą jest bowiem takie zachowanie, które uwłacza godności pokrzywdzonego, stanowi wyraz pogardy i lekceważenia. Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

reklama


Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić mężczyźnie zarzut znieważenia funkcjonariuszy w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nich zawodu. 31-latek przyznał się do winy. W trakcie czynności usunął też obraźliwy wpis.

KPP Garwolin

 


Komentarze  

+4 #2 HańbaMichał 2022-05-09 18:41
A to ciekawe, jak parę lat temu bratu skradli konto z FB, i podszywając się podniego kupowali różne rzeczy do których transakcji nie dochodziło a on sam został owiany złą sławą kupującego. Policjanci z pilawy stwierdzili że nie mogą nic z tym zrobić. A tu za kometarz za wyrażenie własnej opinii można pójść siedzieć. Hańba Polskiej Policji. Teraz policja nie ma nic wspólnego z godnością , to psy partii rządzącej...
Cytować
0 #1 HehePiotr 2022-05-09 17:49
Jak to obraził?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama