reklama

Druhowie strażakom z Ukrainy oddają sprzęt, a nawet wozy! [wideo]

Opublikowano: 27 luty 2022, 13:19 Kategoria Aktualności
ospstraż pożarnaukrainasprzętgarwolinpsp
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Z bardzo dużym odzewem ze strony druhów powiatu garwolińskiego spotkał się apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie zbiórki sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Za wschodnią granicę trafią także trzy wozy bojowe z naszych jednostek!

Zbiórka sprzętu została ogłoszona wczoraj. Reakcja ze strony strażackiej braci powiatu była bardzo szybka. - Wczoraj wieczorem spotkaliśmy się z wójtami oraz starostą, aby omówić apel. Samorządowcy powiadomili swoje jednostki i mamy tego dzisiaj efekt. Myślę, że wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania. Jestem miło zaskoczony, że tyle jednostek przywozi sprzęt dla braci ukraińskich – mówi w rozmowie  z nami Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski.

Jednostki z powiatu dzieliły się najczęściej ubraniami, butami, hełmami, wężami czy prądownicami. Komenda powiatowa przekazała motopompę oraz kamerę termowizyjną. Jakby tego było mało, za wschodnią granicę trafią cztery wozy bojowe, które przekazały jednostki z Sobolewa, Sokoła (obie gm. Sobolew) oraz Woli Władysławowskiej (gm. Garwolin).

reklama


Sprzęt magazynowany w komendzie przy Targowej jeszcze dzisiaj trafi do Warszawy, skąd będzie dalej dysponowany. Podobnie jak wozy przekazane przez jednostki z powiatu.

Aktualizacja, godz. 20.30. Ostatecznie do Ukrainy pojedą trzy wozy z powiatu garwolińskiego. 

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama