reklama

412 tys. zł na funduszu sołecki w gm. Miastków Kościelny

Opublikowano: 20 styczeń 2022, 08:02 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyfundusz sołecki
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad 412 tys. zł z tegorocznego budżetu gminy Miastków Kościelny zostało wydzielone na fundusz sołecki. O tym, jakie zadanie będą realizowane w poszczególnych wsiach zdecydowali mieszkańcy.

Budżet na 2022 rok w gminie Miastków Kościelny jest kolejnym, który zakłada inwestycje z funduszu sołeckiego. - Środki mieszkańcy przeznaczają głównie na świetlice wiejskie - ich wyposażenie, remonty czy zagospodarowanie terenu wokół. W kilku sołectwach fundusz sołecki zostanie wydatkowany na wymianę oświetlenia czy utwardzanie poboczy - mówi wójt gminy Jerzy Jaroń.

Najczęściej mieszkańcy inwestują w miejscowe świetlice, remizy i otoczenie wokół. Takie zadania zapisano w Brzegach, Glinkach, Kujawach, Oziemkówce, Przykorach, Ryczyskach, Starym Miastkowie, Woli Miastkowskiej, Zabruzdach, Zabruzdach Kolonii, Zasiadałach, Zgórzu, Zwoli i Zwoli Poduchownej.

reklama


Ciekawe zadanie realizowane będzie w Kruszówce, gdzie zostanie odnowiona kapliczka. W Zwoli dodatkowe środki zapisano na zakup stołu do tenisa stołowego dla pobliskiej szkoły. W Starym Miastkowie za środki funduszu sołeckiego zostanie doposażona miejscowa OSP. W remont dróg dojazdowych do pól zainwestowali mieszkańcy Oziemkówki.

W Miastkowie Kościelnym mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu funduszu na modernizację placu zabaw znajdującego się na terenie parku rekreacyjno-wypoczynkowego.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama