reklama

Ćwiczenia żołnierzy w gminie Pilawa

Opublikowano: 03 grudzień 2021, 10:10 Kategoria Aktualności
pilawawotżołnierzećwiczenia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca odbędą szkolenie w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). Ćwiczenia zrealizowane zostaną w gminie Pilawa, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Celestynów. 

Terytorialność coraz częściej szkolą się w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności. W jednym z ostatnich takich szkoleń w tym roku będą uczestniczyli żołnierze 61 Batalionu Lekkiej Piechoty z Grójca. Szkolenie odbędzie się na terenie gminy Pilawa.

Żołnierze 612 kompani 61 blp z Grójca w najbliższy weekend (4-5 grudnia) będą doskonalili swoje umiejętności z zakresu marszu na orientację, kontroli terenu, łączności, pracy z mapą, poruszania się w terenie leśnym oraz działań na punktach obserwacyjnych.

reklama


„Ogromne podziękowania składamy na ręce Nadleśnictwa Celestynów za umożliwienie przeprowadzenia szkolenia w lasach przez nich administrowanych. Dziękujemy władzom Miasta i Gminy Pilawa. Ogromne podziękowania kierujemy również do Ochotniczej Straży Pożarnej w Regucie (pow. Otwocki) za udostępnienie żołnierzom remizy w celu przenocowania” – czytamy w komunikacie WOT.

Tylko w tym roku w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej z obszarów administrowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Garwolinie powołano do służy 163 ochotników.  

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama