reklama

?BUS? na drogach powiatu garwolińskiego

Opublikowano: 06 marzec 2012, 09:55 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W tym tygodniu ruszyła policyjna akcja ?BUS?. To kolejne działania prewencyjno-kontrolne, których celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

- Sygnałem do zainicjowania takich działań jest niestety nagminne łamanie przepisów ruchu drogowego m.in. przez kierujących pojazdami typu bus. Zachowania takie przekładają się bezpośrednio na wysoki stan zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Pośpiech, pogoń za zyskiem, konkurencja - to tylko niektóre z elementów powodujących często zacieranie granic zdrowego rozsądku u osób zajmujących się działalnością gospodarczą w zakresie wykonywania transportu drogowego.

Kilkunastogodzinna, nieprzerwana jazda wśród kierowców tego typu pojazdów również nie należy do rzadkości. Manewry wykonywane na drodze, jak chociażby nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości również powodują znaczne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu ? tłumaczy asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


Na te kwestie będą zwracać uwagę policjanci w trakcie prowadzonych kontroli drogowych. Będą również bacznie sprawdzać liczbę przewożonych osób, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy osoby jadące pojazdem korzystają z pasów bezpieczeństwa. Akcja prowadzona będzie w formie jednodniowych działań raz w tygodniu. Wystawione będą statyczne oraz dynamiczne punkty kontrolne na ciągach komunikacyjnych, na których funkcjonariusze dążyć będą do skontrolowania maksymalnej liczby pojazdów.

KPP Garwolin/oprac. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama