reklama

Blisko 3 mln zł na drogę w gminie Borowie

Opublikowano: 21 lipiec 2021, 16:56 Kategoria Aktualności
Borowiedrogi
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Gmina Borowie znalazła się w gronie 6 samorządów z województwa mazowieckiego, które otrzymały dofiannsowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota blisko 3 mln zł zostanie przeznaczona na przebudowę jednej z dróg gminnych.

6 umów na łączną kwotę 7 919 082,62 zł odebrali przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego na realizację zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość, z udziałem Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, odbyła się 20 lipca 2021 r. w Delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. Ponadto Miasto Siedlce otrzymało symboliczny czek na przebudowę ulicy Monte Casino w Siedlcach, przy odcinku od ronda Św. Ojca Pio do ulicy Garwolińskiej w wysokości 2 665 277,00 zł.

 

reklama


Gmina Borowie na przebudowę drogi gminnej nr 130144W w miejscowości Iwowe otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 707 950,49 zł.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (daw. Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

MUWwW/oprac. red.

fpt. MUWwW

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama